Zemsta – „Lektury szkolne – Lubię to!”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów w ramach projektu „Lektury szkolne – Lubię to!”. 28 października, zajęcia poświęcone spektaklowi „Zemsta” poprowadzili Krystyna Kacprowicz-Sokołowska i Patryk Ołdziejewski.

 

„Lektury szkolne – lubię to!” to bezpłatne warsztaty dla nauczycieli języka polskiego i nauczania początkowego z województwa podlaskiego. Szkolenia inspirowane są spektaklami szkolnymi z repertuaru Teatru Dramatycznego. Zajęcia prowadzone są w duetach: realizator oraz aktor. Warsztaty mają na celu rozwijanie kompetencji twórczych nauczycieli poprzez naukę wykorzystywania nieszablonowych metod pedagogiczno-teatralnych w realizacji programu nauczania, a w szczególności podczas opracowywania lektur szkolnych. Chcemy zainspirować nauczycieli i ich podopiecznych do przyjrzenia się lekturom szkolnym z innej teatralnej perspektywy. W ramach projektu wybrani uczestnicy przygotują scenariusze lekcji w formie zeszytów teatralnych. Będą one kolportowane wśród nauczycieli w województwie podlaskim.

 

Zadanie dofinansowane ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

Partnerem projektu jest Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

Patronat nad projektem objął Podlaski Kurator Oświaty mgr Beata Pietruszka.

 

Galeria