Lato w teatrze 2013 – rekrutacja

Stowarzyszenie Teatr Okno oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zapraszają młodzież w wieku 16-18 lat na wakacyjną przygodę „Lato w Teatrze”. Warsztaty są bezpłatne. Potrwają od 8 do 21 lipca 2013 (po sześć godzin dziennie) w siedzibie Teatru Dramatycznego.

 

„Lato w teatrze” to atrakcyjna oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swoich miejscach zamieszkania. Między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. „Lato w teatrze” jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób ciekawych świata oraz interesujących się teatrem, tańcem, scenografią, muzyką, literaturą, dziennikarstwem, a także – co ważne – do osób, które do tej pory nie brały udziału w programie „Lato w Teatrze”.

 

Wszystkie zainteresowane osoby mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres edukacja@dramatyczny.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, wiek i dołączyć uzasadnienie chęci udziału w formie krótkiego opisu własnej osoby. Forma prezentacja jest dowolna – tekst, film, obraz lub ścieżka dźwiękowa. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 40 najciekawszych, a ich autorzy stworzą warsztatowy zespół. Tego lata uczestnicy warsztatów poznają tajniki teatru cieni i wyruszą w podróż po krainie snów.

 

Z kolei wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat lub brały już udział w „Lecie w Teatrze”, mogą dołączyć do projektu jako wolontariusz. Wystarczy przesłać zgłoszenie, identyczne jak to, które muszą przesłać uczestnicy warsztatów, a w tytule maila wpisać hasło „LwT wolontariat”. Spośród wszystkich propozycji wybrana zostanie ekipa do współpracy przy realizacji projektu.

 

Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać do północy 23 czerwca 2013 r. Lista uczestników zostanie ogłoszona 25 czerwca na stronach Teatru Okno i Teatru Dramatycznego.