LATO W TEATRZE

„Lato w Teatrze” – teatralne półkolonie i warsztaty dla uczniów spędzających wakacje w swojej miejscowości. Projekt zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Projekt realizowany w dwudziestu sześciu miejscowościach w całej Polsce.

 

 

Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej.

 

 

Efektem projektu jest przedstawienie prezentowane w teatrze bądź innej przestrzeni miejskiej. Dwa tygodnie spędzone w teatrze są dla młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści dzielą się doświadczeniem zawodowym i prezentują swoje metody pracy, a także poznają potrzeby i wrażliwość młodej widowni.

 

 

Dzięki realizacji projektu „Lato w teatrze” Teatr staje atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również podczas wakacji, zyskując sobie tym samym nowych widzów, którzy w ciągu sezonu często nie uczestniczą w życiu kulturalnym.