Koziołek, Matołek, Węgierka i Olek

Dzięki dotacji pozyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowujemy wydarzenie dedykowane najmłodszym widzom.

Dzięki dotacji pozyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowujemy wydarzenie dedykowane najmłodszym widzom. W październiku odbędzie się premiera  spektaklu „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek”. Przedstawienie wyreżyseruje Michał Dąbrowski – twórca pochodzący z Białegostoku, laureat konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” za najlepszy spektakl dziecięcy (za spektakl „Mały Tygrysek Pietrek” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś w Kielcach).

 

 

 

Planujemy stworzyć spektakl dla dzieci wieku od 3 do 6 lat. Przedstawienie będzie miało walory edukacyjne: ukaże dzieciom teatr jako miejsce magiczne, opowie czym jest teatr i dlaczego jest tak ważny. Zależy nam na zachęceniu rodziców, opiekunów i wychowawców do wychodzenia do teatru z najmłodszymi dziećmi. Wspólne wizyty mogą stać się nie tylko okazją do zabawy, ale także do zainteresowania najmłodszych światem sztuki, która jest bardzo ważna w rozwoju każdego małego człowieka. W ramach zadania spektakl zostanie zaprezentowany rodzinom, które mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej, a następnie będzie włączony do repertuaru Teatru Dramatycznego jako spektakl familijny.

 

Zadanie realizowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

 

Współorganizatorem projektu jest Instytut Socjologii i Kognitywistyki, Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

 

 

Raport ewaluacyjny, podsumowujący projekt napisze zespół z Instytutu Socjologii i Kognitywistyki, Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Zespół przygotowuje profesjonalne narzędzia badawcze z metod jakościowych i liściowych oraz napisze raport. Zespołem badawczym z ISiK kieruje dr hab Jan Poleszczuk, prof UwB. Projekt powstał w ramach podpisanego w październiku listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Wydziałem Historyczno-Socjologicznym UwB a Teatrem Dramatycznym. Koordynatorem współpracy w ramach ISiK jest dr Ewa Dąbrowska-Prokopowska.

 

Raport_z_ewaluacji_projektu

 

Koziolek_Matolek_Wegierka_i_Olek_ksiazeczka