Kaprysy Zaspokojone – Kierunek Wschód III

„Kaprysy zaspokojone” to wyjątkowy i niepowtarzalny monodram muzyczny niezwykle utalentowanej i cenionej aktorki Teatru Narodowego Magdaleny Warzechy. Jego forma nawiązuje do najszlachetniejszych wzorów spektakli literacko-kabaretowych.

„Kaprysy zaspokojone” ujmują lekkością, wdziękiem, poczuciem humoru, ale także brawurą. Zbudowane są na kontraście, zaskoczeniu, różnorodności stylistycznej i interpretacyjnej. „Kaprysy” zachwycają także brzmieniem muzyki. Bohaterką spektaklu jest kobieta. A może nawet są to wszystkie kobiety świata ze wszystkimi ich kaprysami.

 

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Warzecha
Voice coach: Anna Ohrimchuk

 

Aktorce na scenie towarzyszą wybitni muzycy:

 

Sergij Ohrimchuk – wirtuoz skrzypiec z Kijowa

Konrad Wantrych – fortepian

Michał Jaros – kontrabas

Robert Murakowski – trąbka

 

Magdalena Warzecha – od 21 lat jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt ról zagranych w tym i innych teatrach. Współpracowała z czołowymi reżyserami filmowymi i teatralnymi: J. Englertem, A. Wajdą, K. Zanussim, K. Kutzem, I. Cywińską, J. Morgensternem, J. Grzegorzewskim, J. Opryńskim, A. Glińskią i wieloma innymi. Zagrała w produkcjach filmowych takich jak: Wielki Tydzień, Boża podszewka, Ogniem i mieczem, Zawrócony, Spona, teatrach telewizji oraz w znanych i lubianych serialach: Na dobre i na złe, Siostry, Ojciec Mateusz, Złotopolscy. Jest prezesem Stowarzyszenia Słowodaje Teatr, pedagogiem, scenarzystką oraz reżyserką indywidualnych projektów teatralnych i muzycznych: Zielone wianki, Ukrainność, Halo, kabaret i niezliczonej ilości wieczorów poetyckich. W 2015 roku została odznaczona orderem Zasłużony dla Kultury Polskiej. [www.magdalenawarzecha.pl]

 

Monodram muzyczny Kaprysy Zaspokojone jest uświetnieniem jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej aktorki. Wydarzenie zaspokoi nawet najbardziej kapryśnych i wymagających widzów.

 

Czas trwania: 90 minut
Scena: Duża

Galeria