Rewizor

1 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl “Rewizor” Narodowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej we Lwowie (Scena Duża).

 

Przez 180 lat klasyczne dzieło Nikołaja Gogola „Rewizor” doczekało ogromnej liczby adaptacji scenicznych i interpretacji w różnych częściach świata. W Narodowym Teatrze sztuka była grana tylko raz w 1922 roku.

 

Jaki jest Chlestakow naszych czasów, który swoim wyglądem zakłóca senność miasta i pokazuje różne przejawy słabości ludzkiej istoty? Zakres możliwości jest ogromny – oszust, głupiec, mędrzec, myśliwy, zdobycz, prorok, a nawet mesjasz … Reżyser (Honorowy Artysta Ukrainy) Wadim Sikorsky obsadził w roli Chlestakova – Jurija Hvostenko, aktora wyrazistego, a zarazem z lirycznym temperamentem który nadaje ton otoczeniu. W końcu Chlestakow jest postacią o spontanicznej naturze, którą z pasją wykorzystuje za każdym razem kusząc widza i wciągając go w wir gry.

 

Fantazyjność i groteskowe wykonanie zostaną potwierdzone przez sceniczne koncepcje Natalii Tarasenko – postacie pojawią się w „skórze” różnych zwierząt i ptaków w barwnej i dekoracyjnej scenografii. Tak więc, według myśli reżysera ponury „Rewizor” Gogola nieoczekiwanie łączy się w tym przedstawieniu z elementami bajek.

 

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.


Wejściówki do odebrania w Kasie Teatru.