II ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich MIKSTURA

W kwietniu 2010 roku odbędzie się druga edycja ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich MIKSTURA. W niedzielę, 25 kwietnia odbędzie się hepening. W centrum Białegostoku pojawią się barwne postacie, które będą zachęcać do udziału w Przeglądzie.

 

 

Finał przeglądu odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia. Będzie miał formę konkursu skierowanego do amatorskich grup teatralnych z całego kraju. Zespoły zakwalifikowane do przeglądu zaprezentują swoje dokonania na małej scenie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Pierwszego dnia w klubie Cabaret odbędzie się zamknięta impreza integracyjna dla uczestników i organizatorów Przeglądu. Występy teatrów amatorskich zaplanowaną są na dni 27, 28 i 29 kwietnia. W ramach finału drugiej edycji MIKSTURY będą się także odbywać warsztaty teatralne prowadzone przez osoby profesjonalnie zajmujące się teatrem. W warsztatach mogą wziąć udział członkowie grup teatralnych biorących udział w przeglądzie, a także wszystkie osoby zainteresowane rozwijaniem swoich teatralnych pasji i zdolności. Warsztaty teatralne będą odbywać się w dniach 26-29 kwietnia w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Oprócz warsztatów i występów konkursowych organizatorzy planują także spotkania dyskusyjne w klubie Cabaret, który stanie się oficjalną kawiarnią festiwalową Przeglądu.

 

 

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 29 kwietnia w Teatrze Dramatycznym. Nagrody przyzna profesjonalne jury. Pula nagród do podziału wynosi 3000 złotych.

 

 

Po zakończeniu Przeglądu organizatorzy planują wystawy zdjęć oraz pokazy multimedialne, które odbędą się w Spodkach, Teatrze Dramatycznym, na Uniwersytecie w Białymstoku oraz w innych miejscach.

 

 

Zgłoszenia do Przeglądu można nadsyłać do 19 marca. Do 21 marca Rada Artystyczna zakwalifikuje uczestników i poinformuje ich o podjętej decyzji. Członkowie zakwalifikowanych zespołów do 31 marca będą mieli czas na uiszczenie opłaty akredytacyjnej w wysokości 20 zł.

 

 

Partnerzy projektu:

Stowarzyszenie na Rzecz Kultury i Dialogu 9/12

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku