Fabryka Spełnionych Marzeń

Fabryka Spełnionych Marzeń to jedyne w swoim rodzaju zajęcia edukacyjne. Bo chociaż są to po trosze szkolne lekcje, to jednak młodzież uczestniczy w nich bardzo chętnie. Dlaczego? Otóż za sprawą tych zajęć jedne marzenia się spełniają, a inne… rozkwitają.

 

 

Inicjatorem projektu jest Szkoła Podstawową nr 16 im. Tadeusza Kościuszki z Białegostoku. Grupa uczniów z tej placówki (15 osób) od kilku miesięcy raz w tygodniu przychodzi do Teatru na specjalne lekcje – warsztaty. Ich opiekunką i przewodniczką po świecie Teatru jest Krystyna Kacprowicz-Sokołowska. Razem z nią zgłębiają tajniki wiedzy o teatrze i wspólnie przygotowują prawdziwe teatralne widowisko – spektakl pt.: „Sen Dorotki”. Przedstawienie będzie można zobaczyć na naszej scenie już w czerwcu 2010 r.

 

 

Na teatralnych atrakcjach program zajęć jednak się nie kończy. Ich uzupełnieniem są bowiem lekcje języka polskiego, podczas których dzieci rozwiązują zagadki teatralne dotyczące historii teatru, oglądają wydawnictwa – afisze, plakaty, programy. Sami też fotografują, przygotowują blog teatralny i opracowują plakat do swojego przedstawienia.

 

 

Opiekę pedagogiczną nad grupą sprawuje nauczyciel polonista Pani Ida Dąbrowska ­oraz dyrektor szkoły Pani Krystyna Romanowicz.