Bibinka

Biedronka Bibinka to tytułowa bohaterka książeczki, wydanej przez nas z okazji trzecich urodzin „Bajkowych Poranków”. Autorką opowieści jest Maja Kubacka – krakowska aktorka i pisarka. Książeczka opatrzona jest jej rysunkami, ale pozwala również na dorysowywanie, rysowanie czegoś własnego; zaprasza nie tylko do czytania, ale i wspólnej zabawy.

 

 

Książeczka została wydana dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku i owocnej współpracy Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Teatru Groteska w Krakowie oraz Pijalni Czekolady E. Wedel 1851 w Białymstoku. Od 27 marca będzie ją można kupić we wszystkich tych miejscach, a także w wybranych księgarniach. „Bibinka” trafi też do wszystkich przedszkoli i placówek dla dzieci w Białymstoku.

 

 

Bajkowe Poranki to inicjatywa Teatru Dramatycznego i Pijalni Czekolady E. Wedel, z powodzeniem realizowana od trzech lat. W każde niedzielne przedpołudnie w białostockiej czekoladowej pijalni aktorzy z Teatru Dramatycznego czytają dzieciom najpiękniejsze bajki, baśnie, opowieści. W ciągu trzech lat takich spotkań odbyło się już 150, wzięło w nich udział kilkunastu aktorów, setki dzieci i ich rodziców. Razem przeczytaliśmy kilka tysięcy stron! W ten sposób staramy się rozbudzać w dzieciach potrzebę czytania, zamiłowanie do słowa pisanego (i słuchanego). W rodzicach zaś obudzić świadomość, że wspólne głośne czytanie jest nie tylko wspaniałym wkładem w rozwój dziecka, ale też świetną rodzinną przygodą, znakomitą formą spędzania czasu z dzieckiem.

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku.

 

Fot. Konrad Adam Mickiewicz