Bajkowe Poranki w październiku

I znów mamy jesień! A to oznacza, że rozpoczynamy Bajkowe Poranki w Pijalni Czekolady E. Wedel.

W kolejnym sezonie poznamy nowych bohaterów oraz ich niezwykłe przygody, które skryte są w książkach. W niedzielne przedpołudnia zapraszamy do Pijalni Czekolady, gdzie aktorzy Teatru będą czytać najmłodszym i ich rodzicom fascynujące opowieści:

 

6 października – „Yeti, w którego nikt nie wierzył” Asia Olejarczyk
Istnieniu yeti przeczy nauka! Przeczą liczby i fakty! Wszyscy w klasie twierdzą, że yeti nie istnieje. Tylko jeden chłopiec, narażając się na śmiech kolegów, mówi, że on w yeti wierzy. Czy wiara chłopca sprawi, że gdzieś w Himalajach tajemniczy stwór usłyszy jego głos
i stanie się bardziej realny? Piękna i wzruszająca opowieść o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Wystarczy wierzyć w siebie!

 

Czyta Jolanta Hinc-Mackiewicz

 

13 października – „Alek i pan parasol” Agnieszka Lis

Pełne humoru i ciepła opowiadania o przygodach obdarzonego niezwykłą wyobraźnią sześcioletniego Alka, jego magicznego przyjaciela Pana Parasola, dziadka, który wszystko rozumie,
babci, z pasją wypiekającej dla wnuka przepyszne drożdżówki, mamy, która jest lekiem na całe zło, i taty, z którym najfajniej się jeździ na rowerze. Razem z nimi przeżywamy codzienność w niecodzienny sposób – wyruszamy na wyprawę do wesołego ciasteczka, tańczymy w deszczu, dowiadujemy się, co to jest maglofon i jaką posiada moc, odwiedzamy superancki warsztat pana Zenka, a na koniec bierzemy udział w rowerowym wyścigu.

 

Czytają Urszula Szmidt i Patryk Ołdziejewski.

 

 

20 października – „Jak mama została Indianką” Ulf Stark
Czy mamy potrafią bawić się w Indian? Przekonuje się o tym Ulf, kiedy pewnego dnia udaje mu się odciągnąć mamę od smażenia kotletów – czyli uwolnić z niewoli u bladych twarzy. Spędzają ze sobą
niezwykły dzień. Mama zmienia się nie do poznania – przypomina sobie czasy, kiedy sama, jako mała dziewczynka, bawiła się w Indian. Ten jeden raz kotlety mogą poczekać!

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/jak-mama-zostala

 

Czytają Monika Zaborska i Marek Tyszkiewicz

 

 

27 października – „Jak tata się z nami bawił” Ulf Stark
Tata nie ma w zwyczaju się bawić. Ale pewnego wieczora, kiedy Ulf i Janne zostają pod jego opieką, tata proponuje im zabawę w chowanie klucza. Komu uda się schować klucz w najlepszym miejscu i jak się skończy ta zabawa? Kolejne spotkanie z małym Ulfem i jego rodziną – tym razem z jej męską częścią. I tak jak w poprzednich książkach i tutaj nie zabraknie humoru, wnikliwej obserwacji świata dzieci i świata dorosłych oraz wspaniałych ilustracji.

 

Czytają Arleta Godziszewska i Marek Cichucki.

 

 

Po lekturze zapraszamy do wspólnej zabawy z „Pomysłową Kredką”.

 

Książki rekomenduje Księgarnia dla Dzieci „Trzy Kropki”.
Miejsce: Pijalnia Czekolady E. Wedel 1851, Rynek Kościuszki 17, Białystok

 

Termin: każda niedziela, godz. 10:30
Wstęp wolny.

 

Zapraszamy!

Galeria