Premiera „Spragnionego”

Premiera „Spragnionego”

W najbliższy czwartek, 18 grudnia na małej scenie  odbędzie się premiera spektaklu „Spragniony”. Przedstawienie powstało na motywach książki „Dry” Augustena Burroughsa. Opieką reżyserską zajęła się Agnieszka Korytkowska-Mazur.

„Spragniony” to monolog człowieka zagubionego w gąszczu konfabulacji. Nagradzany za nie w życiu zawodowym, traci przez nie w życiu prywatnym. „Spragniony” to historia niejednoznaczna. Główny bohater to człowiek sukcesu, przepracowany i coraz bardziej wypalony pracownik agencji reklamowej, „artysta”, jak sam o sobie mówi. Pewnego dnia musi stanąć sam na sam ze sobą i to spotkanie jest najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań. Co się kryje pod podszewką sukcesu, jakie są koszty życia w wirtualnym świecie, gdzie szukać ucieczki przed samym sobą. Spragniony alkoholik, spragniony copywriter, spragniony miłości – w tej roli widzowie będą mogli zobaczyć Marka Tyszkiewicza.

– Bardzo cieszę się z możliwości pracy przy tym spektaklu, ponieważ sam miałem duży wpływ na jego ostateczny kształt. Ze względu na tematy, które porusza przedstawienie, jego klimat jest dość surowy. Skupiamy się na psychologii postaci, a nie efektach teatralnych. „Spragniony” dotyka spraw, które nie są mi obce. Jest to jeden z najbardziej osobistych spektakli, spośród tych, w których miałem okazję zagrać w swoim życiu – mówi aktor.

Twórcą scenografii do przedstawienia jest Jacek Malinowski. Muzykę skomponował Bartłomiej Woźniak. 18 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się pokaz premierowy. Następnie przedstawienie będzie można obejrzeć: 19, 20 oraz 21 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie: 35 zł – spektakl premierowy, 25 zł – bilet normalny, 20 zł – bilet ulgowy 12,50 zł – bilet studencki, dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do zakupu voucherów, które ułatwią sprawienie bliskim niespodzianki. Bilet do teatru to świetny pomysł na niestandardowy prezent. Kupujący otrzyma go w specjalnym etui. Dzięki zakupowi voucherów obdarowani otrzymają dowolność wyboru tytułu spektaklu, który chcieliby obejrzeć. W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje voucherów: na dużą scenę (35 zł), na małą scenę (25 zł) oraz na scenę foyer (35 zł). Można je zakupić wyłącznie w Kasie Teatru i należy je wykorzystać do końca sezonu, tj. do 30 czerwca 2015 r.

Zapraszamy!

Więcej informacji – kliknij!