Premiera akademicka „Trans-Atlantyku”

Premiera akademicka „Trans-Atlantyku”

Zapraszamy wszystkich Widzów na Premierę Akademicką spektaklu „Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza.

„Trans-Atlantyk” jest (jak Gombrowicz sam go nazywa) swoistym ‘pamiętnikiem’ autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie, „w obliczu ówczesnej polskiej katastrofy”. Gombrowicz wielokrotnie wypowiadając się na temat tego utworu, podkreślał osobistą perspektywę patrzenia na sprawy w nim opisane. Nie dziwi to wcale, gdyż sam „Trans-Atlantyk” w pierwszym rzędzie traktuje o indywidualności artysty, szerzej – jednostki, uwikłanej w rozmaite społeczne relacje. Jest próbą wyzwolenia się od ‘presji życia zbiorowego’, od wszelkich powinności, jakie zbiorowość jednostce narzuca. Czy to w ogóle możliwe? To główne pytanie „Trans-Atlantyku”.

Premiera przedstawienia odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia o godz. 18.00. 18 grudnia  spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Premiery Akademickiej. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z twórcami „Trans-Atlantyku”: Jackiem Jabrzykiem – reżyserem, Mikołajem Mikołajczykiem – choreografem oraz z aktorami.

Początek spektaklu o godz. 18.00. Bilety dostępne są jeszcze w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/bilety.

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!