„Popiełuszko” na festiwalu „Dwa Teatry”

„Popiełuszko” na festiwalu „Dwa Teatry”

W Sopocie rozpocznie się jutro XIX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” – Sopot 2019. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć nagranie spektaklu „Popiełuszko”.

To wyjątkowy festiwal teatrów mediów publicznych, który potrwa do 27 maja. W tym roku publiczność obejrzy aż 28 konkursowych spektakli Teatru Telewizji i wysłucha 34 słuchowiska Polskiego Radia. Konkursowe spektakle telewizyjne będą oceniane przez jury w składzie: Wojciech Tomczyk (przewodniczący), Andrzej Haliński, Michał Kotański, Wojciech Nowak i Jacek Raginis-Królikiewicz. W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia zostaną uhonorowane niezwykle zasłużeni dla sceny radiowej i telewizyjnej: Halina Łabonarska i Jan Englert.

 

Miło nam poinformować, że jednym ze spektakli, nominowanych do udziału w festiwalu jest „Popiełuszko” w reżyserii Jana Nowary. Projekcja spektaklu konkursowego odbędzie się w piątek (24 maja) w Multikinie, przy ul. Bohaterów Monte Cassino 63 w Sopocie.

 

Uroczysta Gala Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2019”, podczas której poznamy laureatów odbędzie się 27 maja. Przyznane zostanie Grand Prix dla najlepszego spektaklu Teatru Telewizji ufundowanego przez Prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego oraz Grand Prix dla słuchowiska Polskiego Radia ufundowanego przez Prezesa Polskiego Radia Andrzeja Rogoyskiego. Transmisja Gali Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2019”o godzinie 19:00 w TVP Kultura i TVP Gdańsk, a o godzinie 21:00 – najlepszy spektakl Teatru Telewizji, Grand Prix Festiwalu w TVP 1. Skrót Gali po emisji zwycięskiego spektaklu w TVP 1, a dzień później retransmisja w TVP Polonia.

 

Dyrektorem Festiwalu jest Joanna Strzemieczna-Rozen, Dyrektor-Redaktor Naczelna Oddziału TVP S.A. w Gdańsku. Dyrektorami artystyczno-programowymi Festiwalu „Dwa Teatry” są: Ewa Millies-Lacroix ze strony Telewizji Polskiej oraz Janusz Kukuła i Małgorzata Małaszko-Stasiewicz z Polskiego Radia.