Po premierze spektaklu „Dekameron”

Po premierze spektaklu „Dekameron”

W sobotę, 12 listopada, w Kinie TON odbyła się premiera spektaklu „Dekameron” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Widzowie bardzo ciepło przyjęli najnowszą sztukę Teatru Dramatycznego.

 

Dekameron” został stworzony z myślą o kobietach. Opowiada o miłości, pragnieniach i rozterkach serca, o ich różnorodności, temperamentach, charakterach. Historie pojawiające się w sztuce mają zarówno charakter komediowy, jak i poważniejszy ton.

 

Igor Gorzkowski sięgnął  po XIV-wieczne dzieło Giovanniego Boccaccia i wybrał dziesięć ze stu nowel włoskiego pisarza. Za scenografię odpowiadał Honza Polivka. Kostiumy przygotowała Joanna Walisiak.

 

Spektakl był nie lada wyzwaniem dla zespołu. Wymagał bardzo dużo energii i zaangażowania, bowiem 10 aktorów, wcieliło się w ponad 50 ról. Mimo tego wszyscy bardzo dobrze wspominają pracę nad spektaklem.

 

– Reżyser spektaklu przyjechał ze swoją wizją, koncepcją, natomiast cenne okazało się to, że był on niezwykle czujny i otwarty również na nasze aktorskie pomysły. Dało to szanse na twórcze próby, satysfakcję i poczucie, ze naprawdę tworzymy coś razem – podkreśla Agnieszka Możejko-Szekowska, aktorka Teatru Dramatycznego.

 

W sztuce grają: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Paula Gogol, Agnieszka Możejko-Szekowska, Sławomir Popławski, Katarzyna Siergiej, Kamila Wróbel-Malec, Ewelina Zawada (gościnnie), Dawid Malec i Michał Przestrzelski.

 

Przedstawienie będzie można obejrzeć w dniach 18, 19 i 20 listopada oraz 7 i 8 stycznia 2023 r.

 

Bilety na spektakl w cenie: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 35 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej.