Po premierze spektaklu „Bóg mordu”

Po premierze spektaklu „Bóg mordu”

W sobotni wieczór, 29 maja, odbyła się premiera spektaklu „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Widzowie nagrodzili gromkimi brawami najnowsze przedstawienie zespołu. 

 

Sztuka autorstwa Yasminy Rezy w błyskotliwy i dowcipny sposób obnaża ludzkie słabości. Przyczyną całego zamieszania jest bójka dwóch chłopców, która staje się  pretekstem do spotkania rodziców pragnących kulturalnie rozwiązać  konflikt. Jednak konfrontacja zamienia się w istne piekło. Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Deszcz. Andrzej Sadowski przygotował scenografię, wkomponowując afrykańskie elementy etniczne w przestrzeń współczesnego mieszkania. Kostiumy zaprojektowała Aneta Suskiewicz.

 

– Jesteśmy po premierze szczęśliwi i usatysfakcjonowani tym, że wreszcie możemy konfrontować się z widzami. Wierzymy, że spektakl „Bóg mordu” (jak każdy) będzie dojrzewał, gdy będzie czas na rozwój, kiedy miną już pierwsze premierowe nerwy – mówiła Katarzyna Deszcz.

 

Na Scenie Kameralnej grają: Arleta Godziszewska, Kamila Wróbel-Malec, Bernard Bania oraz Patryk Ołdziejewski. Tuż po premierze radości nie kryła Kamila Wróbel-Malec. Aktorka wcieliła się w rolę Annette.

 

– Cieszymy się bardzo, bo teraz będziemy mogli grać dla widzów i z widzami, a oto chodzi w teatrze. Praca nad spektaklem była ciężka, podzielona na różne kawałki, ale dzięki temu tekst w nas dojrzewał, więc może na dobre wyjdzie, że pracowaliśmy z przerwami, przez kilka miesięcy – powiedziała Kamila Wróbel-Malec.

 

Publiczność miała okazję obejrzeć ostatnią premierę w murach Teatru  przed remontem generalnym.

 

– Jesteśmy tuż po premierze, emocje powoli opadają. Czekaliśmy bardzo długo z premierą, która była przekładana cztery razy. Mam nadzieję, że remont szybko minie, bo to ostatnia premiera przed przebudową teatru, więc można powiedzieć że przeszliśmy do historii tą sztuką. Liczę na to, że nasi widzowie nas nie opuszczą i będą z nami również w najbliższym czasie, w tych trochę objazdowych warunkach – powiedział Bernard Bania.

 

Boga mordu” będzie można obejrzeć 4 czerwca, o godzinie 17:00 oraz 5 i 6 czerwca, o godzinie 20:00, a także 11 czerwca, o godzinie 17:00 oraz 12 i 13 czerwca, o godzinie 20:00. Bilety na spektakl w cenie: 45 zł – normalny, 35 zł – ulgowy oraz 25 zł – studencki, dostępne są w Kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie w zakładce Repertuar.