Po premierze „Boeing, Boeing”

Po premierze „Boeing, Boeing”

W piątkowy wieczór, 19 lutego, odbyła się premiera spektaklu „Boeing, Boeing”. Widzowie przyjęli przedstawienie w reżyserii Witolda Mazurkiewicza gromkimi brawami.

 

 

Przygotowania do premiery spektaklu „Boeing, Boeing” rozpoczęły się w ubiegłym roku. Dzięki ponownemu otwarciu instytucji kultury publiczność miała szansę obejrzeć efekt prac artystów białostockiego zespołu oraz reżysera Witolda Mazurkiewicza, który odpowiadał również za kostiumy, opracowanie muzyczne oraz wizualizacje. Scenografię do spektaklu zaprojektował Tomsz Tobys. Ruchem scenicznym zajęła się Paula Gogol, odtwórczyni roli Johany.

 

– Bardzo cieszę się, że mogłam być częścią tego przedstawienia i pracować z tak wspaniałym zespołem. Fantastycznie jest grać dla tak żywo reagującej publiczności, jaką mieliśmy na premierze. Myślę, że i widzowie i my bardzo stęskniliśmy się za tym doświadczeniem – powiedziała Paula Gogol.

 

Najnowszy spektakl to farsa Marca Camolettiego bijąca rekordy popularności na całym świecie. Tłumaczenia i adaptacji tekstu Marca Camolettiego dokonał Bartosz Wierzbięta. Sztuka przedstawia perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych (każda z nich to stewardessa innych linii lotniczych). Maks skrupulatnie notuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Boeing – samolot szybszy niż inne. W spektaklu grają: Dorota Białkowska-Krukowska, Arleta Godziszewska, Kamila Wróbel-Malec, Paula Gogol (gościnnie), Bernard Bania oraz Dawid Malec.

 

– Nie wiedziałam, że głód może być tak silny. Teraz, po premierze, kiedy zobaczyłam żywego człowieka na widowni, odczułam pewne nasycenie i jednocześnie apetyt na więcej. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy nie zapomnieli i wsparli nas swoją obecnością. Drodzy Widzowie bez Was nie istniejemy. Dziękuję, że jesteście i pozostaję z nadzieją na następne spotkanie – mówiła tuż po premierze Arleta Godziszewska, odtwórczyni roli Nadii.

 

„Boeing, Boeing” można obejrzeć w ostatni weekend lutego – 26 lutego (godzina 20:00), 27 lutego (godzina 16:00) i 28 lutego (godzina 16:00). Bilety na spektakl w cenie: 55 zł – normalny, 45 zł – ulgowy, 30 zł – studencki oraz 45 zł – grupowy, dostępne są w Kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.