„Obława” w Rzeszowie – fotorelacja

„Obława” w Rzeszowie – fotorelacja

Dokładnie rok po premierze w Białymstoku, spektakl „Obława” w reżyserii Jana Nowary został zaprezentowany na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Przedstawienie wpisało się w tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a jego pokaz był możliwy dzięki wsparciu Urzędy Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

 

 

Długie brawa po spektaklu i łzy wzruszenia wśród publiczności – to najlepsza nagroda dla twórców oraz aktorów tego ważnego przedstawienia.

 

 

Słowo wstępu przed spektaklem wygłosili reżyser, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej Jan Nowara oraz dyrektor rzeszowskiego IPN Dariusz Iwaneczko. Osobistymi refleksjami po pokazie podzielił się z publicznością Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek.

 

 

Aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zostali z nami przez dwa dni. 2 marca o godz. 11:00 spektakl „Obława” stał się lekcją historii dla uczniów podkarpackich szkół średnich. Słowo wprowadzenia w świat tragedii niepodległościowego podziemia przed pokazem dla młodzieży wygłosił historyk dr Mirosław Surdej.

 

 

Spektaklowi „Obława” towarzyszyła wystawa w teatralnym foyer  pt. „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku” przygotowana przez rzeszowski IPN.

 

 

Źródło: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie