Marek Gierszał reżyseruje „Pensjonat Pana Bielańskiego”

Marek Gierszał reżyseruje „Pensjonat Pana Bielańskiego”

W naszym teatrze trwają przygotowania do nowego spektaklu. 21 marca odbędzie się premiera przedstawienia „Pensjonat Pana Bielańskiego”.

Sztukę Carla Laufsa oraz Wilhelma Jacoby’ego na scenę naszego teatru postanowił przenieść Marek Gierszał – reżyser znany widzom z realizacji przebojowej komedii „Kogut w rosole”. Akcja przedstawienia toczy się w będącym pod zaborem austriackim Krakowie. Główny bohater odwiedzając metropolię liczy na przeżycie szalonej przygody, która pozwoli mu zabłysnąć przed swoim znajomym z rodzinnego miasteczka. W realizację celu zostanie zaangażowany zachłanny bratanek bohatera oraz jego młody przyjaciel. Ta dwójka zapewni mu serię niespodziewanych zdarzeń. Jakich? O tym widzowie przekonają się już w marcu.

 

Przedstawienie reżyseruje Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swe projekty artystyczne w Niemczech (m.in. „Wesele u drobnomieszczan” Bertolta Brechta, „Trzy siostry” Antoniego Czechowa), ale pozostaje aktywny reżysersko również w kraju (reżyserował w Krakowie – w Teatrze im. Słowackiego i na Scenie STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w Teatrze Polskim w Szczecinie i w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej).

 

– Cieszę się, że Marek Gierszał ponownie przyjął moje zaproszenie i pracuje z naszym zespołem. To właśnie ten reżyser jest twórcą jednego z największych teatralnych hitów ostatnich lat – spektaklu „Kogut w rosole”. Jestem przekonany, że współpraca z Markiem Gierszałem będzie okazją do nauki i rozwoju dla naszych aktorów, a stworzony przez artystów spektakl przyniesie widzom wiele niezapomnianych wrażeń – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Scenografię do „Pensjonatu Pana Bielańskiego” zaprojektowała Magdalena Kut, a kostiumy – Hanna Sibilski. Za choreografię odpowiada Grzegorz Suski. W przedstawieniu zagrają Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka, Urszula Szmidt, Marek Cichucki, Dawid Malec, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Dawid Rostkowski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz oraz gościnnie Paula Gogol i Kamila Wróbel-Malec (aktorka Białostockiego Teatru Lalek).

 

Premiera spektaklu odbędzie się 21 marca o godz. 19.00 na Scenie Dużej. „Pensjonat Pana Bielańskiego” będzie można obejrzeć także 22 marca (godz. 16:00), 27 marca (godz. 19:30) oraz 28 i 29 marca (godz.17:00). Bilety na przedstawienie w cenie: 65 zł (premiera), 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 30 zł (dla studentów z legitymacją do 26 r.ż. oraz dla doktorantów do 35 r.ż.), 25 zł (szkolny) dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej.