„Kierunek Wschód VII” z dofinansowaniem

„Kierunek Wschód VII” z dofinansowaniem

Otrzymaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Kierunek Wschód”. Dzięki dotacji w październiku br. odbędzie się siódma edycja Festiwalu.

 

Kierunek Wschód” to przegląd teatralny prezentujący kulturę pogranicza. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. Festiwal jest kontynuacją kontaktów z zespołami z zagranicy oraz z innymi teatrami i artystami z Polski.

 

Ministerstwo na siódmą edycję projektu przyznało dotację w wysokości 299 200 zł.

 

– Realizacja projektów opierających się na współpracy z artystami zza wschodniej granicy uświadamia nam, jak ważne i potrzebne są tego typu przedsięwzięcia. Przegląd spektakli z Europy Wschodniej stwarza przestrzeń do ogólnonarodowej dyskusji na temat kultury. Jesteśmy wdzięczni Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przydzielone dofinansowanie. Dzięki niemu możemy nadal umacniać relacje z zagranicznymi artystami oraz podejmować inne i wartościowe działania – stwierdził Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

W trakcie poprzedniej edycji festiwalu w Białymstoku wystąpili artyści z: Armenii, Białorusi, Gruzji, Macedonii Północnej i Ukrainy.

 

– „Kierunek Wschód” to jedno z najważniejszych wydarzeń Teatru Dramatycznego. Cieszymy się, że z roku na rok program festiwalu jest coraz atrakcyjniejszy. Ubiegłoroczną edycją podnieśliśmy poprzeczkę niezwykle wysoko. Mamy nadzieję, że spektakle, które nasi goście zaprezentują tym razem również pokażą ogromny potencjał tego przeglądu, jego wartość dla promowania teatru i ponownie zostaną dobrze przyjęte przez naszą publiczność – dodała dr Martyna Faustyna Zaniewska, Zastępca Dyrektora ds. technicznych.

 

Festiwal odbędzie się na początku października. Wzorem lat ubiegłych, po każdym spektaklu odbędą się  spotkania i rozmowy widzów z twórcami spektakli.

 

 

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA – ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH PROGRAMU TEATR 2023

 

 

Nazwa zadania: „Kierunek Wschód VII”

 

Dofinansowanie:

– 299 200 zł, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Teatr 2023”.

– 296 816 zł, dofinansowanie z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

Całkowita wartość projektu: 596 016 zł

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO