Kierunek Wschód V – dzień I

Kierunek Wschód V – dzień I

Symbolicznym uderzeniem w teatralny dzwonek Dyrektor Teatru Dramatycznego otworzył piątą edycję Festiwalu „Kierunek Wschód”.

 

– Bardzo się cieszę, że tak licznie Państwo przybyli do białostockich Spodków na inaugurację Festiwalu „Kierunek Wschód”. Cieszę się również, że ta rozpoczęta w 2017 r. inicjatywa, pomimo pandemicznych okoliczności oraz remontu siedziby Teatru Dramatycznego przy ul. Elektrycznej, jest kontynuowana i że większość spektakli będzie można zobaczyć „na żywo” – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

 

Przegląd zainaugurował spektakl Teatru Dramatycznego w Białymstoku „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. W kolejnych dniach festiwalowa publiczność będzie mogła obejrzeć przedstawienia: Kiedy tak bardzo za mną tęsknisz… w wykonaniu Państwowego Teatru Dramatycznego im. Waży Pszaweli w Telawi, „JaGrupy Teatralnej Kupałaŭcy oraz „Hetamy” Niezależnego Projektu Teatralnego z Białorusi. W październiku swoje spektakle pokażą Narodowy Akademicki Teatr im. Gabriela Sundukyana w Erywaniu (spektakl „Dekameron”) i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (spektakl „Psie serce”). Tradycyjnie po wszystkich przedstawieniach odbędą się spotkania i rozmowy z artystami, które poprowadzi Dorota Sokołowska – dziennikarka Polskiego Radia Białystok.

 

Festiwalowe prezentacje oraz spotkania z artystami odbędą się w przestrzeniach klubu Zmiana Klimatu, Uniwersyteckiego Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku oraz w Kinie TON. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: https://dramatyczny.pl/projekty/kierunek-wschod/kierunek-wschod-v/

 

Festiwal „Kierunek Wschód” | 19.09 – 4.10.2021 r., Białystok

„Kierunek Wschód” to przegląd spektakli prezentujący kulturę pogranicza, w tym przedstawienia zza wschodniej granicy Polski. Organizatorem wydarzenia jest Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zadanie dofinansowano z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

 

 

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO