„Ja mam czas, ja poczekam” – Międzynarodowy Dzień Teatru

„Ja mam czas, ja poczekam” – Międzynarodowy Dzień Teatru

Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru, które odbędzie się online pod hasłem „Ja mam czas, ja poczekam”.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i obecnie, nie możemy zaprosić Państwa do swojej siedziby. Dlatego zachęcamy do spędzenia tego święta za pośrednictwem Internetu. Na kanałach społecznościowych oraz na naszej stronie internetowej będą mogli Państwo znaleźć mnóstwo niespodzianek.

 

– Zapraszamy na wydarzenia online, które zapowiadają się interesująco. Program został ułożony w taki sposób, aby był okazją do integracji i wspólnego świętowania tego szczególnego dnia. Mam nadzieję, że tegoroczna oferta Międzynarodowego Dnia Teatru spotka się z ciepłym przyjęciem widzów – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

 

27 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników Teatru. W tym roku przypada 60. rocznica Międzynarodowego Dnia Teatru. Święto zostało uchwalone w czerwcu 1961 roku, w trakcie 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Tego dnia w teatrach na całym świecie przygotowywane są specjalne wydarzenia. Co roku we wszystkich instytucjach teatralnych świata odczytywane jest orędzie przedstawiające aktualną sytuację teatru na świecie.

 

Święto ma charakter światowy i jego celem jest promowanie instytucji teatralnych w społeczeństwie, integracja środowiska artystycznego oraz nawiązywanie międzynarodowej współpracy.

 

– Jedną z największych atrakcji przygotowanych na ten dzień są z pewnością teatralne pojedynki, w których uczestniczyć będą aktorzy. Myślę, że jest to świetna propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów – dodaje Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

 

Zapraszamy także dzieci oraz ich rodziców na bajkę „Cicho… sza…” w reżyserii Adama Biernackiego – spektakl muzyczny, zaczerpnięty z ludowych podlaskich legend i pieśni. W Międzynarodowy Dzień Teatru będą mieli Państwo również okazję zajrzeć za kulisy warsztatów teatralnych.

 

Harmonogram Międzynarodowego Dnia Teatru:

 

9.00 – „Cicho… sza…„, reż. Adam Biernacki

12.00 – „Teatralny pojedynek” nr 1

14.00 – „Teatralny pojedynek” nr 2

16.00 – live z warsztatów teatralnych

17.00 – „Teatralny pojedynek” nr 3

18.00 – Orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

 

Program wydarzenia można znaleźć również na Facebooku: https://bit.ly/3cd077R