Filumena Marturano, czyli rozwód po włosku

Filumena Marturano, czyli rozwód po włosku

Eduardo de Filippo

Sztuka „Filumena Marturano, czyli rozwód po włosku” od lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród publiczności. Historia 26-letniej miłości pomiędzy Domenico – zamożnym 50-letnim członkiem wyższej klasy społeczności Neapolitańskiej oraz 48-letnią Filumeną – byłą kokotą – oczarowuje widza szczerością i prawdą.

By przekonać Domenico do małżeństwa, Filumena, jak prawdziwa aktorka, udaje umierającą i w ten właśnie sposób zostaje Panią Domenico Soriano. Szybko jednak następuje rozwód, kiedy to Filumena wyjawia mężowi sekret, twierdząc że jeden z jej synów (o którym Domenico nic nie wiedział) jest również jego synem.

Domenico staje przed wyborem: czy powinien kontynuować życie nie przejmującego się niczym playboya czy może ostatecznie się ustatkować? Postać kreowana przez Petru Hadarcę dokonuje weryfikacji dotychczasowego postępowania. Dla dobra dzieci, Domenico ustatkowuje się, stając się odpowiedzialnym ojcem i głową rodziny. Uświadamia sobie, jak bardzo kocha swoich synów, a i jego miłość do Filumeny nabiera głębszego wymiaru. Widzowie stają się zatem świadkami szczęśliwego zakończenia, kiedy to główna bohaterka spektaklu zyskuje pozycję szanowanej matki i żony.

Sztuka jest znana szerszej publiczności dzięki filmowi „Małżeństwo po włosku”, w którym w rolach głównych wystąpili Sophia Loren i Marcello Mastroianni. Tym nie mniej duet teatralny grany przez mołdawskich aktorów oferuje innego rodzaju przeżycia: kreowane przez nich postaci mają już swoje lata, a ich miłość zdaje się być o wiele bardziej skomplikowana i burzliwa.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorami, które poprowadzą członkowie Akademickiego Klubu Teatralnego.

Spektakl można obejrzeć:
19 listopada o godz. 19.00

Scena: duża

Ceny biletów:
normalny – 10 zł
grupowy* – 5 zł
(*przy zakupie minimum 10 biletów)

Reżyseria – Alexandru Vasilachi
Scenografia – Iurie Matei
Kostiumy – Lucia Covali

Obsada:
Petru Hadarca
Silvia Luca
Igor Babiac
Dumitru Stegarescu
Iurie Focșa
Lilia Bejan
Petru Oistric
Doina Severin
Mihai Zubcu/Iurie Radu
Diana Decuseara
Valentin Zorila

Rezerwacje biletów na spektakl przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni
tel. 85 74 99 185 oraz 85 74 99 184
e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl