„Boeing, Boeing” – trwają przygotowania do premiery

„Boeing, Boeing” – trwają przygotowania do premiery

Trwają intensywne przygotowania do premiery „Boeing, Boeing” – farsy przedstawiającej perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych. Spektakl będzie można obejrzeć już niebawem.

 

– Pierwszą premierą zaplanowaną w tym roku kalendarzowym jest farsa. Myślę, że widzowie bardzo potrzebują odskoczni i oderwania od codzienności – a to właśnie może zapewnić nasza najnowsza produkcja – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Do realizacji spektaklu zaprosiliśmy dobrze znanego białostockiej publiczności reżysera – Witolda Mazurkiewicza – twórcę przebojowej farsy „Wszystko w rodzinie”.

 

– Cieszę się, że Witold Mazurkiewicz po raz kolejny przyjął zaproszenie i podjął się współpracy
z naszymi aktorami. Widać, że cały zespół jest bardzo mocno zaangażowany w przygotowanie spektaklu, co z pewnością zaowocuje podczas premiery „Boeing, Boeing” – dodaje Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Odtwórcą głównej roli jest Bernard Bania. Na scenie zobaczymy także: Dorotę Białkowską-Krukowską, Arletę Godziszewską, Kamilę Wróbel-Malec, Paulę Gogol oraz Dawida Malca.

 

Reżyser odpowiada również za kostiumy, opracowanie muzyczne oraz wizualizacje. Scenografię projektuje Tomasz Tobys, a ruch sceniczny opracowuje Paula Gogol. Tłumaczenia i adaptacji tekstu Marca Camolettiego dokonał Bartosz Wierzbięta.

 

Premiera spektaklu zaplanowana jest na przełom lutego i marca.