„Bigbit Milicja” – trwają próby

„Bigbit Milicja” – trwają próby

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają próby do spektaklu, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku! Już 30 grudnia zapraszamy na dużą scenę na „Bigbit Milicję”, komedię według scenariusza Macieja Zakliczyńskiego, którą widzowie będą mogli obejrzeć również w Sylwestra. Opiekę artystyczną nad spektaklem objęła Dyrektor Teatru Dramatycznego Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Po sukcesach „I move you” z udziałem tancerzy z telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami” (2012), a na fali popularności „Tango Prohibicji” opowiadającego o Nocy Sylwestrowej 1939 roku, autor i reżyser zaprasza na drugą odsłonę niekonwencjonalnej śpiewogry.

„Bigbit Milicja” to spektakl, którego akcja toczy się dokładnie 30 lat później, w Sylwestra 1969 roku, gdy kończy się dekada pełna ciężkich historycznych wydarzeń społeczno-politycznych. Z bigbitowym rytmem w tle, który wzmacniał pogodę ducha i odczarowywał szarą rzeczywistość obywateli PRL-u przeniesiemy się do nietypowej Klubokawiarni, aby spotykać tam ambitną piosenkarkę (Agnieszka Możejko-Szekowska), zwariowaną artystkę malarkę (Monika Zaborska-Wróblewska), literata intelektualistę i casanovę w jednej osobie (Bernard Bania), tajemniczego bikiniarza (Piotr Szekowski) i zagubionego milicjanta (Mateusz Witczuk), który nie potrafi  zdecydować po której stronie kurtyny chce stać.

Piosenki Karin Stanek, Ady Rusowicz, Kasi Sobczyk, Piotra Szczepanika, Skaldów, Niebiesko-Czarnych, Czerwono-Czarnych, Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona i innych towarzyszą perypetiom bohaterów wieczoru sylwestrowego w Klubokawiarni, który przede wszystkim śmieszą ukazując absurdy PRL-u lat 60-tych, a jednocześnie nie pozwalają nam zapomnieć o tamtych ciężkich czasach. Popularne przeboje w nowych aranżacjach i opracowaniach muzycznych Uli Kisiel usłyszymy na żywo w wykonaniu zespołu, w skład którego wchodzą: Kuba Kisiel, Mateusz Kaczyński, Maciek Samluk oraz Paweł Dukato Czaczkowski.

Realizatorzy trzymają pomysły w tajemnicy, a wszystko wskazuje na to, że będzie to spektakl objęty gwarancją dobrej zabawy i mnóstwa emocji. Wiadomo już, że aby zobaczyć przedstawienie trzeba mieć bilet i… znać hasło.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 30 grudnia o godz. 19:00. Spektakl będzie można zobaczyć także 31 grudnia o godz. 19:00 podczas „Sylwestra w teatrze”. Już teraz zapraszamy na pokazy „Bigbit Milicja” w przyszłym roku w dniach 2-3 oraz 8-9 stycznia.

Więcej o spektaklu – TUTAJ!