„Bigbit Milicja” – premiera już w środę

„Bigbit Milicja” – premiera już w środę

Zapraszamy na ostatnią w tym roku premierę. Rok 1969, bigbitowe rytmy, PRL, sylwestrowa impreza, artyści, opozycjoniści, intelektualiści, milicjant i przeboje grane na żywo – to wszystko i jeszcze więcej w najnowszej produkcji Teatru Dramatycznego „Bigbit Milicja” w reżyserii Macieja Zakliczyńskiego.

„Bigbit Milicja” to spektakl, którego akcja toczy się w Sylwestra 1969 roku, gdy kończy się dekada pełna ciężkich historycznych wydarzeń społeczno-politycznych. Z bigbitowym rytmem w tle, który wzmacniał pogodę ducha i odczarowywał szarą rzeczywistość obywateli PRL-u przeniesiemy się do nietypowej Klubokawiarni.

– „Bigbit Milicja” w pewnym stopniu kontynuuje to, co pokazaliśmy w „Tango Prohibicja”. Mimo historycznie trudnego okresu, do którego nawiązuje sztuka w spektaklu najważniejsze są relacje międzyludzkie i to mamy nadzieję, że uda nam się pokazać. W „Bigbit Milicja” istotną role, tak jak w „Prohibicji” odgrywa muzyka grana na żywo. Tym razem jednak urozmaiciliśmy spektakl większą ilością utworów, w nowych aranżacjach Uli Kisiel – mówi reżyser Maciej Zakliczyński, jednocześnie będący autorem scenariusza, ruchu scenicznego i koncepcji scenograficznej.

Ula Kisiel, w spektaklu odpowiedzialna za aranżacje i opracowanie muzyczne, razem z powiększonym zespołem w składzie: Paweł Dukato Czaczkowski, Mateusz Kaczyński, Kuba Kisiel i Maciek Samluk zagrają na żywo wszystkim znane przeboje tamtych lat.

– Staramy się jak najlepiej odtworzyć PRL-owskie dźwięki, dlatego zrezygnowaliśmy z używania komputera, a część muzyków gra na instrumentach rodem z lat 60 – mówi Ula Kisiel. Agnieszka Korytkowska-Mazur, która objęła spektakl opieką artystyczną i odpowiada za kostiumy, dodaje, że aby odbiór muzyki był jeszcze lepszy Teatr Dramatyczny zakupił sprzęt, dzięki któremu wszystkie spektakle będą miały nowe brzmienie.

Podczas tej niekonwencjonalnej śpiewogry poznamy ambitną piosenkarkę Ninę (Agnieszka Możejko-Szekowska), zwariowaną artystkę malarkę Basię (Monika Zaborska-Wróblewska), literata intelektualistę i casanovę w jednej osobie Kornela (Bernard Bania), tajemniczego bikiniarza Leona (Piotr Szekowski) i zagubionego milicjanta Bolka (Mateusz Witczuk), który nie potrafi zdecydować, po której stronie kurtyny chce stać.

Spektakl powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych, najcenniejszego zdaniem Dyrektorki Teatru – Agnieszki Korytkowskiej-Mazur projektu naszego Teatru.

Premiera spektaklu zaplanowana jest 30 grudnia o godz. 19:00. Spektakl będzie można zobaczyć także 31 grudnia o godz. 19:00 podczas „Sylwestra w teatrze”. Już teraz zapraszamy na pokazy „Bigbit Milicja” w przyszłym roku w dniach 2-3 oraz 8-10 stycznia.

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!

Rezerwacje biletów na spektakle przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni:
tel. 85 74 99 185, e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl.