Bezpłatne warsztaty twórczego pisania 60+

Bezpłatne warsztaty twórczego pisania 60+

Warsztaty twórczego pisania 60+

Weekend Seniora

  

Stowarzyszenie „Koncentrat” i Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zapraszają na bezpłatne warsztaty pisarskie „Historia jednego listu, czyli spisujemy wspomnienia” przeznaczone dla osób powyżej 60. roku życia.
Wszyscy uczestnicy warsztatów dostaną w prezencie książkowe poradniki pisarskie oraz materiały szkoleniowe. Spotkania odbywają się w ramach Weekendu Seniora, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

Warsztaty organizowane są z myślą o osobach, które czerpią przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności oraz stałego rozwoju. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i Ci, którzy od dawna piszą do szuflady lub dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich będzie to też dobra okazja, aby potrenować sprawność językową, pamięć, wyobraźnię i przyjemnie spędzić czas wolny.

Jednym z motywów przewodnich tegorocznego spotkania staną się listy – te wysłane i wyczekiwane, nigdy niedokończone, wracające z dopiskiem „adresat nieznany”, przypominające o tym, co najważniejsze, zgubione albo pisane do samych siebie. Podczas warsztatów podyskutujemy o tym, dlaczego warto utrwalać rodzinne opowieści i uporządkować domowe archiwa i jak się za to zabrać. Pod okiem profesjonalistów, przy kawie i ciastku uczestnicy warsztatów poznają i przećwiczą techniki pisarskie, popracują nad stylem i formą krótkich tekstów i w przyjaznej atmosferze będą mieli okazję skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień.

Warsztaty będą również szansą do wzięcia udziału w konkursie literackim. Prace konkursowe oceni profesjonalne jury, każdy otrzyma krótką recenzję swojego tekstu, a do zwycięzców trafią zestawy książek.

Zapraszamy do udziału w jednym z dwóch spotkań organizowanych
w piątek 2 października (w godz. 15.00-18.15) i w sobotę 3 października (w godz. 10.00-13.15).

Po około 3 godzinach wspólnej pracy zapraszamy na indywidualne rozmowy w trakcie których prowadzący warsztaty chętnie udzielą Państwu porad i wskazówek.

Zapisy:
Monika Bania
mbania@dramatyczny.pl,
tel. 85 749 91 89 lub 693 001 801.
Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „PISZEMY+ po raz trzeci” – podczas dwóch poprzednich edycji (w 2013 r. i 2014 r.) w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 800 seniorów z całej Polski, w tym ponad 60 mieszkańców Białegostoku.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Patronat nad projektem objął „Głos Seniora” oraz „Gazeta Senior”, portale cafesenior.pl, senior.pl i GazetaSenior.pl oraz Fundacja Zaczyn.

Więcej informacji o projekcie: www.piszemyplus.pl

 

W ramach Weekendu Seniora zapraszamy również na spektakl „Miedzy nami dobrze jest”.

fot. Jacek Łagowski