Zemsta zachwyciła widzów w Indiach

Zemsta zachwyciła widzów w Indiach

Zespół Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wrócił z Indii. Aktorzy zagrali spektakl „Zemsta” na 20. edycji największego festiwalu teatralnego w Azji – „Bharat Rang Mahotsav”. 

 

Białostocki teatr już po raz kolejny promował Białystok i województwo podlaskie w Indiach. Tym razem artyści zaprezentowali sztukę w reżyserii Henryka Talara 3 lutego w New Delhi (w Kamani Auditorium) oraz 5 lutego w Dibrugarh (w India Club & Theatrical Institution). Spektakl „Zemsta” został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Widzowie przerywali przedstawienie brawami.

 

 

– Cieszę się, że nasz spektakl został doceniony i zaproszony na tak prestiżowe wydarzenie. Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Reżyser – pan Henryk Talar, który był z nami w Indiach, wprowadził do spektaklu zwroty w języku angielskim i hindi, a także nowe elementy, dzięki którym między aktorami a widzami było więcej interakcji. Także organizatorzy byli niezwykle zadowoleni z naszego udziału w festiwalu – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

 

W trakcie spotkania z dziennikarzami, aktorzy przyznali, że kolejny wyjazd do Indii był dla nich ważnym i inspirującym doświadczeniem zawodowym.

 

– W Indiach zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami. Życzliwi i serdeczni mieszkańcy skradli moje serce. Cieszę się, że mogłam znaleźć się w tym kolorowym świecie pełnym niespodzianek. Warunki festiwalowe nie były łatwe, ale daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy – powiedziała Urszula Szmidt, odtwórczyni roli Klary.

Aktorzy podkreślili, że pomimo prezentacji przedstawienia w języku polskim, widzowie żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie

– Spektakl był fantastycznie odebrany przez publiczność. Sala w  Dibrugarh była pełna – powiedziała Jolanta Skorochodzka, odtwórczyni roli Podstoliny.

– Publiczność dziękowała nam później na ulicy i w sklepach, że tak pięknie graliśmy. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza „Zemsta” tak zaistniała na drugim końcu świata – dodała Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, odtwórczyni roli Rejenta Milczka.

 

Produkcję spektaklu sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz z budżetu Województwa Podlaskiego. Najbliższa okazja, aby zobaczyć spektakl „Zemsta” w Białymstoku pojawi się już w marcu. Zapraszamy na przedstawienia 23 i 24 marca o godz. 17.00. Bilety dostępne są w kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej: bilety.dramatyczny.pl