„Zemsta” w Indiach

„Zemsta” w Indiach

Spektakl „Zemsta” – w reżyserii Henryka Talara – zostanie zaprezentowany w Indiach. Aktorzy Teatru Dramatycznego wystąpią na 20. edycji festiwalu „Bharat Rang Mahotsav”. 

 

„Bharat Rang Mahotsav” to wydarzenie organizowane od 1999 roku przez National School of Drama w New Delhi. Festiwal powstał w celu wspierania rozwoju teatru w Indiach. Przegląd, który pierwotnie prezentował dzieła najbardziej kreatywnych twórców teatralnych w kraju, stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, goszczącym grupy teatralne z całego świata. Obecnie „Bharat Rang Mahotsav” jest największym festiwalem teatralnym w Azji.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się między 1 a 21 lutego. Do udziału w festiwalu został zaproszony spektakl „Zemsta”. Premiera przedstawienia w reżyserii Henryka Talara odbyła się w lutym 2018 roku. Reżyserowi zależało na tym, aby jego Fredro był zgodny z literą utworu, ale duchem bardzo współczesny. Główne męskie role grają w spektaklu kobiety, które brawurowo poradziły sobie z powierzonymi im zadaniami aktorskimi. Przedstawienie zaskoczyło widzów i otrzymało pozytywne oceny recenzentów.

 

 – To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że po raz kolejny będziemy mogli promować Białystok i województwo podlaskie poza granicami Polski. Zaproszenie do udziału w festiwalu „Bharat Rang Mahotsav” cieszy tym bardziej, że nasze spektakle ponownie zyskały uznanie indyjskich krytyków. Mamy nadzieję, że także tym razem uda nam się zainteresować tamtejszych widzów polską sztuką teatralną – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Nasz zespół zagra „Zemstę” 3 lutego w Kamani Auditorium w New Delhi, a 5 lutego w Dibrugarh (Assam). To już kolejna prezentacja naszego teatru w Indiach. W lutym 2016 roku, przedstawienie „Sońka” w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur obejrzeli widzowie 18. Festiwalu „Bharat Rang Mahotsav” oraz festiwalu teatralnego w Bhuvaneswa. Rok temu nasi aktorzy zagrali spektakl „Balladyna” w reżyserii Katarzyny Deszcz na 8. Olimpiadzie Teatralnej 2018 w New Delhi i w Mumbaju.