Zabierz dziadków do teatru

Zabierz dziadków do teatru

W najbliższy weekend: 21 i 22 stycznia będziemy świętować Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Z tej okazji  zachęcamy do podarowania babciom oraz dziadkom biletów na spektakl „Romeo i Julia”.

Sztuka Williama Szekspira to opowieść o najsłynniejszej historii miłosnej, jaką zna świat. Miłości cudownej, szalonej, czystej i wzniosłej. To także skondensowane studium nieposkromionych emocji: nienawiści i pogardy, miłosnych wzlotów i bezmyślnych morderstw, mądrości i cynizmu, idealizmu i hipokryzji. Nastolatkowie, Julia i Romeo, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, z dzieci stają się głęboko doświadczonymi przez los dojrzałymi ludźmi. Ich dramat przemienia wszystkich: rodziców, przyjaciół oraz duchownych. Na jak długo? „Miłość, to nie igraszka czasu” – pisze Szekspir w jednym ze swych sonetów.

Premiera „Romea i Julii” odbyła się w kwietniu 2016 roku. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Deszcz. Choreografię stworzyła Karolina Garbacik. Obok aktorów Teatru Dramatycznego na scenie pojawiają się Urszula Chrzanowska oraz Rafał Supiński.

Do obsady spektaklu dołączyła właśnie trójka aktorów gościnnych. Katarzyna Pietruska, znana ze współpracy m.in. z Teatrem PAPAHEMA oraz Grupą Coincidentia, będzie wcielała się w postać Julii. Michał Kamiński – absolwent Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego, zagra Romea. Z kolei Leszka Żukowskiego – absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, widzowie będą mogli zobaczyć w roli Tybalta.

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby podarować naszym najbliższym wyjątkowy prezent.  Zachęcmy do podarowania dziadkom wizyty w Teatrze właśnie na spektaklu „Romeo i Julia”. Przedstawienie można obejrzeć już w najbliższy weekend: w sobotę, 21 stycznia o godz. 16.00 oraz w niedzielę, 22 stycznia o godz. 16.00. Kolejne pokazy: 11, 12 oraz 14 lutego w Walentynki.

Bilety w cenie: 40 zł – normalny, 35 zł – ulgowy, 20 zł – szkolny i studencki dostępne
są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej (dramatyczny.pl/bilety). Przy zakupie minimum dziesięciu biletów normalnych, grupy zorganizowane mogą nabyć wszystkie wejściówki w cenie biletów ulgowych.

Bilety zakupione z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka będzie można otrzymać w specjalnym etui na „Bilet-prezent”.