Z życia mrówek

Z życia mrówek

Już w tym tygodniu – 29, 30 oraz 31 stycznia, zapraszamy na spektakl „Z życia mrówek” z udziałem Krystyny Kacprowicz-Sokołowskiej oraz Sławomira Popławskiego.

„Z życia mrówek” to tragifarsa miłosna dla dorosłych. ONA i ON – dwoje doświadczonych przez życie, samotnych ludzi, którzy szukają bratniej duszy. To bardzo polski dramat, wiele mówiący o nas – Polakach, o naszych wadach i przywarach. Wzrusza, śmieszy, zaskakuje. Jest bardzo gorzki i przejmujący, błyskotliwie napisany –  nikogo nie pozostawia obojętnym. W tym spektaklu nie ma „nas” i „ich”. Jesteśmy „my”. Skłóceni, ulegający złym emocjom, pokaleczeni. Być może już czas, abyśmy wszyscy przejrzeli się w lustrze. Abyśmy pośmiali się z siebie i może nawet zapłakali. Wreszcie, choćby przez chwilę – RAZEM.

To także spektakl o Janie Pawle II. Nie tym, którego znamy z efektownych cytatów, kiczowatych portretów i wspomnieniowych, ckliwych laurek. To także sztuka o Papieżu, który żyje w nas. Albo w nas umiera…

I na koniec – to spektakl o słowach. Słowach, którą łączą, które dzielą, które znaczą raz jedno, raz drugie, a czasem w ogóle tracą znaczenie.

Zapraszamy!

Scena: foyer

Cena: 31 zł

Terminy: 29, 30, 31 stycznia, godz. 17.00

Reżyser: Julia Wernio

Asystent Reżysera: Julia Wacławik-Dąbrowska

Scenografia: Elżbieta Wernio

Obsada:
· Krystyna Kacprowicz-Sokołowska: Ona
· Sławomir Popławski: On