Wystawa plakatów teatralnych w Alfa Centrum

Wystawa plakatów teatralnych w Alfa Centrum

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Alfa Centrum zapraszają do zwiedzania wystawy plakatów promujących spektakle z repertuaru Teatru.

W niecodziennej dla naszej instytucji przestrzeni będzie można obejrzeć plakaty do sztuk teatralnych autorstwa dwójki młodych grafików Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha, z którymi Dramatyczny współpracuje od premiery spektaklu „Gąska” w 2013 roku. Od tego czasu artyści przygotowali dla nas afisze promujące ponad 20 przedstawień, w tym „Sońkę”, „Bigbit Milicja”, „Seks nocy letniej” czy „Spragnionego”.

Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach są laureatami stypendium Młoda Polska oraz stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, swoje prace prezentują na wystawach indywidualnych
i zbiorowych w kraju oraz za granicą, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Golden Bee 11, Moscow International Biennial of Graphic Design, 4. International Biennial of Poster BICeBe, Boliwia).

Plakaty tego duetu były prezentowane już m.in. na wystawie podczas wizyty w Teatrze Narodowym im. M. Eminescu w stolicy Mołdawii. Tym razem jednak pragniemy przybliżyć naszą działalność
w skoncentrowanej formie mieszkańcom Białegostoku. Klienci Alfa Centrum będą mogli zapoznać się z repertuarem „Węgierki”, przygotowanym z myślą o widzach w każdym wieku.

W czasie trwania wystawy, 7 lutego, zapraszamy do galerii najmłodszych, dla których przygotowaliśmy specjalną atrakcję. Od godziny 14:00 do 16:00 dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych, podczas których stworzą plakaty do swoich ulubionych filmów, książek czy wydarzeń z życia szkoły. Będzie też można posłuchać bajek w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego.

Wystawę plakatów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku można oglądać codziennie, od 27 stycznia do 14 lutego, w pasażu naprzeciwko wejścia od ulicy Świętojańskiej, gdzie również odbędą się warsztaty dla dzieci.

Uwaga konkurs!

W czasie trwania wystawy w Alfa Centrum będziecie mieli możliwość wygrania podwójnego zaproszenia na wybrany przez siebie spektakl z repertuaru teatru.

Jak zdobyć bilety?

Wystarczy zrobić sobie selfie z plakatem promującym spektakl, na który chcielibyście się wybrać, opublikować je na swoim profilu na Facebooku, dodatkowo oznaczając na nim Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku oraz Alfa Centrum Białystok.

Spośród wszystkich zdjęć w każdy piątek w trakcie trwania wystawy wylosujemy dwie fotografie, których autorzy otrzymają zaproszenie. Zdjęcia zwycięzców konkursu opublikujemy na naszym profilu na Facebooku.

Zachęcamy do robienia sobie #selfiezteatrem

Fot. Emilia Rogalska