Wyróżnienie w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Wyróżnienie w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Zostaliśmy wyróżnieni w XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

 

21 listopada 2022 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim  odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i certyfikatów wyróżnionym pracodawcom XIV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wśród nagrodzonych znalazł się również Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

 

Podczas uroczystej gali Prezydent RP Andrzej Duda oraz Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda przekazali certyfikat i statuetkę na ręce Piotra Półtoraka Dyrektora Teatru Dramatycznego.

 

– To nagroda dla wszystkich pracowników Teatru – skomentował Piotr Półtorak.

 

Prezydent podkreślił, że nagrodę przyznają pracodawcom ich pracownicy. – Najlepsi z najlepszych są tutaj dzisiaj. To ci, którzy nie tylko zostali ocenieni przez rynek, ale zostali także docenieni przez tych, którzy z nimi pracują, przez tych, którzy dla nich pracują – powiedział Andrzej Duda.

 

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Jest to jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.

 

W 2008 r. Prezydent RP Lech Kaczyński objął konkurs swym patronatem, odtąd nieprzerwanie odbywa się on pod honorowym patronatem urzędującego Prezydenta RP. W czternastu edycjach wyłoniono już 259 laureatów.