Weekend z komedią

Weekend z komedią

Serdecznie zapraszamy wszystkich Widzów na „Weekend z komedią”. W najbliższy piątek, sobotę oraz niedzielę, możecie Państwo obejrzeć dwa zabawne spektakle: „Czego nie widać” Michaela Frayna oraz „Seks nocy letniej” Woody’ego Allena. Z myślą o wszystkich osobach, które chciałyby wybrać się do teatru, przygotowaliśmy niespodziankę. Tylko w tym tygodniu bilety na „Czego nie widać” kosztują jedynie 25 zł. Promocyjne wejściówki dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

„Czego nie widać” – najpopularniejsza komedia brytyjskiego dramatopisarza Michaela Frayna była napisana w 1982 roku. Już w następnym roku miała swoją premierę na Broadwayu i od tego czasu, przez trzydzieści lat bawi publiczność po obu stronach Oceanu Atlantyckiego. Oprócz licznych realizacji na Wyspach Brytyjskich i w Ameryce Północnej, ta wirtuozerska sztuka z powodzeniem wystawiana była od Madrytu po Melbourne, od Limy po Nowoszachtinsk.

Autor wykorzystał znany od czasów Szekspira zabieg „teatru w teatrze”, gdy rzeczywistość i fikcja tworzą splot zabawnych nieporozumień. Aktorzy objazdowego teatru przygotowują spektakl, którego głównym celem jest… reklama sardynek i oczywiście, zarobienie kasy, podczas tournée po prowincjonalnych miasteczkach.

 

„Czego nie widać” można obejrzeć:

„Seks nocy letniej” to komedia o miłości, namiętności i metafizyce. Inspirowana zarówno szekspirowskim „Snem nocy letniej”, jak i bergmanowskim „Uśmiechem nocy”. Akcja spektaklu toczy się w posiadłości domorosłego wynalazcy, Andrew, który na co dzień pracuje na giełdzie. Andrew przeżywa problemy w związku z ukochaną Adrian. Do tego gości u siebie przyjaciela, Maxwella i jego partnerkę, jurną pielęgniarkę Dulcy oraz kuzyna Leopolda z narzeczoną, Ariel.  W miarę rozwoju akcji okazuje się, że wszyscy mają swoje tajemnice i seksualne potrzeby, które skłaniają do osobliwych roszad, ale też każdy z bohaterów uczy się czegoś o sobie, miłości i duszy.

 

„Seks nocy letniej” można obejrzeć:

Zapraszamy!