Tydzień Mołdawski

Tydzień Mołdawski

Tydzień Mołdawski w Teatrze Dramatycznym

Tydzień poświęcony Mołdawii to druga odsłona odkrywania i przybliżania mieszkańcom Białegostoku teatru i kultury wybranych regionów Europy. Po spotkaniu w kwietniu tego roku z Republikańskim Teatrem Dramaturgii Białoruskiej z Mińska w listopadzie zaprezentujemy spektakle Teatru Narodowego im. M. Eminescu z Kiszyniowa.

W dniach 18-21 listopada goście z Mołdawii wystawią na deskach naszego teatru spektakle: „Dom na granicy”, „Na pełnym morzu” oraz „Filumena Marturano, czyli rozwód po włosku”.

SPEKTAKLE BĘDĄ PREZENTOWANE Z NAPISAMI W JĘZYKU POLSKIM.

„Dom na granicy” (Casa de pe graniţă) to groteska, komedia, gdzie do zwykłego domu któregoś dnia przychodzi delegacja dyplomatów. Przedstawiciele państwa Unii Europejskiej i Rosji środkiem stołu, kuchni, pokoju wytyczają umowną granicę. Chwilę potem przejście po słoik z wiśniami do kredensu staje się niemożliwe bez paszportu i wizy.

Spektakl można obejrzeć:
18 listopada o godz. 19.00
20 listopada o godz. 20:30

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ!

W spektaklu „Na pełnym morzu” (În largul Mării)  głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywając, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, postanawiają, że jeden z nich zostanie zjedzony. Rozpoczyna się wyszukiwanie strategii wyłonienia najsłabszego.

Spektakl można obejrzeć:
21 listopada o godz. 20.00

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ!

Sztuka „Filumena Marturano, czyli rozwód po włosku” (Filumena Marturano sau divorţ în stil italian) od lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród publiczności. Historia 26-letniej miłości pomiędzy Domenico – zamożnym 50-letnim członkiem wyższej klasy społeczności Neapolitańskiej oraz 48-letnią Filumeną – byłą kokotą – oczarowuje widza szczerością i prawdą.

Spektakl można obejrzeć:
19 listopada o godz. 19.00

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ!

Rezerwacje biletów przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni
tel. 85 74 99 185 oraz 85 74 99 184
e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Lechowi Pileckiemu – Honorowemu Konsulowi Republiki Mołdawii (www.konsulat.moldawia.bialystok.pl).