Teatralny Czarny Piątek!

Teatralny Czarny Piątek!

Zachęcamy widzów do udziału w ogólnoświatowej akcji „Black Friday”. Z okazji rabatowego szaleństwa wszystkie wejściówki na grudniowe spektakle będzie można kupić w cenie 40 zł.

 

Już w piątek, 24 listopada, uruchomimy sprzedaż promocyjnych biletów na przedstawienia zaplanowane w grudniu. Akcja będzie trwała przez cały dzień.

 

W ramach „Teatralnego Czarnego Piątku” 24 listopada, przez cały dzień – w internetowym systemie sprzedaży na stronie: dramatyczny.pl – widzowie będą mogli kupić bilety na spektakle: „Chłopcy”, „Mayday”, „Pani Pylińska i sekret Chopina”, „Skąpiec”, „Dekameron” w cenie 40 zł. Oferta nie dotyczy najnowszego przedstawienia „Posprzątane” oraz spektaklu sylwestrowego „Dekameron”. Między godz. 14.00 a 20.00 promocja będzie obowiązywała także w Kasie Teatru (ul. Suraska 1).

 

„Mayday”, w oryginale: „Run for Your Wife”, to jedna z najlepszych komedii autorstwa Raya Cooneya. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji… Przedstawienie będzie można obejrzeć: 9 grudnia o godzinie 16.00 oraz 10 grudnia o godzinie 19.00 w Auli Nauk o Edukacji UwB (ul. Świerkowa 20).

 

„Pani Pylińska i sekret Chopina” jest opowieścią, jak muzyka kształtuje paletę naszych emocji, stosunek do otaczającego nas świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka, który sam przecież jest innym fascynującym światem. Przedstawienie będzie można obejrzeć: 9 grudnia o godzinie 19.00 oraz 10 grudnia o godzinie 16.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N).

 

„Skąpiec” Moliera to komedia o nadmiernej miłości do pieniędzy. Harpagon, główny bohater sztuki, kocha tak bardzo swoje bogactwo, że nie potrafi się nim z nikim dzielić, nawet z najbliższymi. Przedstawienie będzie można obejrzeć: 16 oraz 17 grudnia o godzinie 19.00 w Kinie Ton (Rynek Kościuszki 2).

 

„Chłopcy” to historia dziwnych, nieokrzesanych chłopców, którzy wbrew pozorom są już dorośli, a nawet i mocno dorośli. Mieszkają w zakładzie opieki, prowadzonym przez siostry zakonne. Przeżyjcie z nimi ich udrękę i radość. Bo w świecie, w którym nic nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ani wesołe – koniecznie trzeba mieć to, czego chłopcy mają pod dostatkiem: odwagę, wyobraźnię, szczerą przyjaźń i niewyczerpaną wiarę w to, że na pewno wkrótce będzie lepiej. Przedstawienie będzie można obejrzeć: 2 oraz 3 grudnia o godzinie 16.00 w Kinie Ton (Rynek Kościuszki 2).

 

„Dekameron” na podstawie książki Giovanniego Boccaccia przedstawia historię, która toczy się w 1348 roku we Florencji. Szaleje tam dżuma, dlatego dziesiątka bohaterów postanawia opuścić miasto, aby skryć się przed zarazą. Uczestnicy wyprawy postanawiają umilić sobie wspólnie spędzony czas. Decydują się na zainscenizowanie dziesięciu historii, pełnych miłości, zdrady, pragnień i rozterek serca. Przedstawienie będzie można obejrzeć: 30 grudnia o godzinie 19.00 w Auli Nauk o Edukacji UwB (ul. Świerkowa 20).