Teatralna środa z okazji Świąt Wielkanocnych

Teatralna środa z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich naszych Widzów. W środę, 12 kwietnia bilety na kwietniowe pokazy spektakli: „Ożenek” i „Trans-Atlantyk” dostępne będą w promocyjnej cenie 25 zł.

Ożenek” jest jedną z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znanym dziełem Gogola – obok „Rewizora” i „Martwych dusz”. To pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, traktująca o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo. Gogolowskie postacie w tej obyczajowej komedii nakreślone są z mistrzowską przenikliwością oraz potężną dawką humoru i satyry. Spektakl z gościnnym udziałem Andrzeja Mastalerza zostanie zaprezentowany 21, 22 oraz 23 kwietnia.

– „Ożenek” jest nieśmiertelną komedią Nikołaja Gogola. Przezabawne typy ludzkie, wartka akcja i świetne aktorstwo są głównymi atutami tego spektaklu. Przychodząc na „Ożenek”, widzowie mają szansę zetknąć się z dialogami pełnymi humoru, zaskakującymi sytuacjami i wciąż aktualną tematyką – mówi aktorka, Monika Zaborska.

Widzowie będą mogli kupić promocyjne bilety także na „Trans-Atlantyk” w reżyserii Jacka Jabrzyka. Dzieło Witolda Gombrowicza jest swoistym ‘pamiętnikiem’ autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie. Przedstawienie będzie można zobaczyć 29 i 30 kwietnia.

– „Trans-Atlantyk” to spotkanie z wielką literaturą Gombrowicza, która jest wciąż aktualna, a w reżyserii Jacka Jabrzyka nabrała nowego znaczenia. Tutaj możemy zweryfikować znaczenie hasła naród, ojczyzna, honor i odnieść je do współczesności. Jeżeli dodamy do tego jeszcze wspaniałą choreografię i ruchu sceniczny Mikołaja Mikołajczyka oraz niejednoznaczną scenografię Bartholomäusa Martina Kleppka, widzowie otrzymają niesamowite wielowymiarowe przedstawienie, na które w imieniu swoim oraz moich kolegów z zespołu serdecznie zapraszam – dodaje aktorka.

Promocyjne bilety, w cenie 25 zł, widzowie będą mogli kupić w środę, 12 kwietnia. Promocja będzie obowiązywała zarówno w Kasie Teatru (od godz. 14:00 do 20:00), jak i w sprzedaży internetowej (od godz. 8:00 do 20:00). Przy zakupie biletów on-line na stronie dramatyczny.pl, widzowie powinni wybrać bilet „teatralna_sroda”.

Przypominamy także o możliwości zakupu „Biletów-prezentów” jako upominku z okazji Świąt Wielkanocnych. Bilety na spektakl dowolnie wybrany przez obdarowanego, dostępne są w Kasie Teatru.