„Teatr – Lubię to!” – sezon 2 z dofinansowaniem

„Teatr – Lubię to!” – sezon 2 z dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy szóstą już dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Teatr – Lubię to!” Sezon 2 to zadanie, które  polega na realizacji kompleksowego programu edukacyjnego, którego głównym celem będzie podniesienie kwalifikacji i umiejętności, a także stymulacja kreatywności oraz twórczości nauczycieli. Postawimy przed pedagogami sześć najbardziej nurtujących pytań, towarzyszących pracy artystycznej: na czym polega reżyseria? gdzie szukać inspiracji na spektakl? co to jest ruch sceniczny? jak stworzyć scenariusz teatralny? jaką rolę pełni muzyka w teatrze? czym jest improwizacja teatralna?

 

 

– Dwie edycje warsztatów pokazały, jak ogromne jest zainteresowanie nauczycieli naszą ofertą edukacyjną. Cieszymy się, że w tym roku także będziemy mogli zaprosić pedagogów do wspólnej, twórczej pracy z naszymi aktorami i reżyserami. Mam także nadzieję, że projekt będzie okazją do zacieśnienia współpracy teatru ze szkołami z całego województwa podlaskiego – mówi Piotr Adam Półtorak.

 

 

Projekt „Teatr – Lubię to!” – sezon 2 będzie złożony z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Instruktorzy opiszą wiedzę teoretyczną w konspektach teatralnych, które zostaną wydane, a następnie przekazane uczestnikom. W trakcie warsztatów z naszymi aktorami i twórcami, nauczyciele będą natomiast mieli okazję zdobyć umiejętności praktyczne i rozwinąć swoje kompetencje w zakresie sześciu bloków tematycznych.