„Szalone nożyczki” – 150. spektakl

„Szalone nożyczki” – 150. spektakl

W najbliższą sobotę (27 stycznia) twórcy „Szalonych nożyczek” będą świętować kolejny jubileusz. Tego wieczoru przedstawienie zostanie zagrane po raz 150.

Premiera spektaklu odbyła się 12 maja 2007 roku. Od ponad 10 lat cieszy się ono niesłabnącym zainteresowaniem widzów.  Akcja przedstawienia rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”, którego właścicielem jest Tonio Wzięty. Wynajmuje on lokal od Izabeli Richter – mistrzyni fortepianu. Momentem zwrotnym akcji jest mord, którego ofiarą pada Richter. „Szalone nożyczki” to spektakl oparty na interakcji pomiędzy aktorami, a publicznością, która słuchając zeznań podejrzanych osób i analizując przebieg akcji, ustala końcowy werdykt i finał spektaklu.

Przedstawienie wyreżyserował Piotr Dąbrowski. Scenografię zaprojektowali Katarzyna Gabrat-Szymańska oraz Tomasz Szymański. Robert Leszczyński stworzył opracowanie muzyczne. W spektaklu grają: Agnieszka Możejko-Szekowska/Justyna Godlewska-Kruczkowska, Ewa Palińska, Krzysztof Ławniczak, Rafał Olszewski/Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz i Franciszek Utko. Pierwszym odtwórcą roli Tonia Wziętego był Wojciech Wysocki, obecnie główną rolę gra Sebastian Cybulski. Aktorzy przyznają, że czują ogromne zadowolenie z faktu, iż przedstawienie cieszy się ciągłym zainteresowaniem widzów.

150. spektakl odbędzie się w  sobotę (27 stycznia) o godz. 19.00. „Szalone nożyczki” można obejrzeć także w piątek (26 stycznia) o godz. 20.30 oraz w niedzielę (28 stycznia) o godz. 19.00. Bilety dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej – kliknij!