Sylwester z „Czego nie widać”

Sylwester z „Czego nie widać”

Zapraszamy do spędzenia sylwestrowego wieczoru wspólnie z bohaterami naszej najnowszej produkcji – „Czego nie widać”. Właśnie ruszyły próby do przedstawienia, które przedpremierowo będzie można obejrzeć pod koniec roku.

„Czego nie widać” to najpopularniejsza komedia brytyjskiego dramatopisarza Michaela Frayna. Została napisana w 1982 roku, a już w następnym roku miała swoją premierę na Broadway’u. Od tego czasu, przez trzydzieści lat bawi publiczność po obu stronach Oceanu Atlantyckiego. Oprócz licznych realizacji na Wyspach Brytyjskich i w Ameryce Północnej, ta wirtuozerska sztuka z powodzeniem wystawiana była od Madrytu po Melbourne, od Limy po Nowoszachtinsk.

Autor wykorzystał znany od czasów Szekspira zabieg „teatru w teatrze”, gdy rzeczywistość i fikcja tworzą splot zabawnych nieporozumień. Aktorzy objazdowego teatru przygotowują spektakl, którego głównym celem jest… reklama sardynek i oczywiście, zarobienie kasy, podczas tournée po prowincjonalnych miasteczkach. Dwa światy – sceniczny i zakulisowy, fikcyjny i rzeczywisty, dla każdego z bohaterów splatają się w jeden wielki kłębek, doprowadzając akcję do szczytów groteski i absurdu.

Reżyserią spektaklu oraz jego opracowaniem muzycznym zajął się Tomasz Leszczyński. Scenografię i kostiumy przygotowuje Elena Lola Loli. Ruchem scenicznym zajął się Michail Zubkov. Na dużej scenie będzie można zobaczyć: Arletę Godziszewską, Krystynę Kacprowicz-Sokołowską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Monikę Zaborską-Wróblewską, Bernarda Banię, Krzysztofa Ławniczaka, Piotra Półtoraka, Piotra Szekowskiego oraz Mateusza Witczuka.

Jak mówi Tomasz Leszczyński – reżyser, „Czego nie widać”  nie porusza problemów, nie zadaje pytań i nie szuka nań odpowiedzi. Ten spektakl pokazuje to, czego nie widać.

Idea wystawienia sztuki o aktorach i o wewnętrznym życiu teatru, chodziła mi po głowie od dawna. I zapewne chodziła od dawna i aktorom, którzy w tej sztuce zagrają. Jestem pewien, że im chodziła, bo jakże inaczej: czyż to nie marzenie każdego z nas, ludzi sceny, by pokazać widzowi to, czego normalnie w teatrze nie widać, to z czym na co dzień się borykamy? A jednocześnie podzielić się z publiką wydobytymi z teatralnych zakamarków anegdotami i zabawnymi sytuacjami, zazwyczaj dostępnymi tylko dla wąskiego grona kolegów po fachu, ażeby tychże kolegów błyskotliwie sparodiować – dodaje.

Premiera przedstawienia odbędzie się 3 stycznia 2015. Jednak zapraszamy do obejrzenia spektaklu już w grudniu. 27 oraz 28 grudnia o godz. 18.00 odbędą się pokazy przedpremierowe przedstawienia. Wejściówki na te przedstawienia kosztują 30 zł. Widzowie mają także okazję zobaczyć „Czego nie widać” w Sylwestra o godz. 20.00. Bilety na spektakl sylwestrowy są w cenie 100 zł. Jak co roku emeryci i renciści mogą kupić specjalne, tańsze bilety, które kosztują 80 zł. W sylwestrowy wieczór na widzów czeka lampka szampana oraz specjalnie przygotowane na tę okazję niespodzianki.

Za pomoc w organizacji sylwestrowego wieczoru dziękujemy naszym Partnerom:

1. Kontri
2. Bobbi Brown
3. Perfumeria Douglas
4. Bella Vita
5. Hurtownia rajstop Emma
6. Kino Helios
7. Olejowy Raj
8. Restauracja Wariatka
9. Selgros (Cash and Carry)
10. Flow food
11. Mary Kay
12. Gawra
13. Jagiellonia Białystok
14. Księgarnia Świat książki

KUP BILET