Sukces „Zemsty” w Grodnie

Sukces „Zemsty” w Grodnie

We wtorkowy wieczór (18 czerwca) zaprezentowaliśmy spektakl „Zemsta” widzom Grodzieńskiego Obwodowego Teatru Dramatycznego. Publiczność przyjęła przedstawienie owacjami na stojąco.

Grodno to jedno z dwóch miast, które w tym roku odwiedzimy na Białorusi. Nad Niemnem mogliśmy zagrać „Zemstę” dzięki życzliwości i zaproszeniu tamtejszej dyrekcji. W wydarzeniu wziął udział Jarosław Książek – Konsul Generalny RP w Grodnie.

 

– Spektakl został odebrany niezwykle pozytywnie. Widzowie nie chcieli wypuścić aktorów ze sceny. Cieszę się, że nasz zespół zagrał bardzo dobrze. Potwierdzają to reakcje widzów, którzy często przerywali przedstawienie brawami – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Arleta Godziszewska – odtwórczyni roli Papkina, dodaje, iż spektakl w Grodnie zagrała z wyjątkową radością.
– Odbiór spektaklu zarówno przez Polaków, jak i Białorusinów, bardzo mnie ucieszył i zrekompensował dosyć trudne warunki pogodowe. Mimo ogromnego zmęczenia jestem bardzo szczęśliwa, że sprawiłam radość wielu osobom. Wspaniałe reakcje utwierdziły mnie po raz kolejny w przekonaniu, że praca nad „Zemstą” przynosi dobre owoce – powiedziała aktorka.

 

W czwartek (20 czerwca) „Zemstę” w reżyserii Henryka Talara, będą mieli szansę obejrzeć także widzowie Republikańskiego Teatru Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku. Partnerem honorowym tego wydarzenia jest Ambasada Rzeczypospolitej w Mińsku.