Spotkanie z Gombrowiczem i jego światem

Spotkanie z Gombrowiczem i jego światem

„Trans-Atlantyk” – nasz najnowszy spektakl możecie Państwo zobaczyć w sylwestrowy wieczór oraz po Nowym Roku.

„Trans-Atlantyk” jest swoistym pamiętnikiem Witolda Gombrowicza z początku jego pobytu
na emigracji w Argentynie. To opowieść o indywidualności artysty, szerzej – jednostki, uwikłanej
w rozmaite społeczne relacje, a także próba odmitologizowania historii, zdjęcia narodowego jarzma
z jednostki, uczynienia jej wolną i w pełni odpowiedzialną za swoje działania.

Premiera spektaklu w reżyserii Jacka Jabrzyka odbyła się 17 grudnia. Przedstawienie zostało pozytywnie przyjęte zarówno przez widzów, jak i recenzentów. W „Trans-Atlantyku” grają aktorzy Teatru Dramatycznego: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Półtorak, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Andrzej Kłak, Miłosz Pietruski i Karol Smaczny.

Dlaczego warto zobaczyć powieść Gombrowicza przeniesioną na scenę Teatru Dramatycznego, wyjaśnia aktor Marek Tyszkiewicz.

– Gorąco zapraszam na nasz spektakl „Trans-Atlantyk”. Reżyser Jacek Jabrzyk w swojej adaptacji tekstu świetnie wytropił cyniczno-żartobliwe myślenie Gombrowicza o Polsce, Polakach i o samym sobie. Na scenie pojawiają się postaci, z których można i należy się śmiać, czyli jest wesoło, a nawet bardzo wesoło, gdy aktorzy improwizując kpią sami z siebie. A gdy pośmiejecie się z Polaków nieudaczników, z nieskrępowanego w sposobie bycia grubasa na szpilkach, z pająkowatego głównego bohatera, może pomyślicie jakim Polakiem wy chcecie być. Zapraszam do oglądania, do śmiechu i do myślenia – zachęca aktor.

Widzowie ponownie będą mieli okazję zobaczyć spektakl w sylwestrowy wieczór oraz w trakcie kolejnych pokazów: 13, 14 i 15 stycznia oraz 3, 4 i 5 lutego. W Sylwestra na Widzów będzie czekała lampka szampana oraz specjalnie przygotowane na tę okazję niespodzianki, przekazane przez partnerów wieczoru:
– Olejowy Raj,
– Poema Cafe,
– Maison du Cafe,
– Super Shine – automyjnię,
– Kontri,
– Pigeon,
– Jumper Park,
– Tokaj – Restaurację Węgierską,
– Męskie muchy – Petite Decor,
– Tanią książkę – księgarnię internetową,
– Starą Mydlarnię,
– Cukiernię Sowa,
– Tanoshi – Japanese Restaurant & Sushi Bar,
– PSS „Społem”,
– Imperium – Solarium Słoneczne,
– Maslove – masło 100% orzechowe,
– Instytut Kosmetologii Jeunesse,
– Z Pieca – dania kresowe
– Tartalinę,
– Taxi 19191.

Bilety na Sylwestra w cenie 120 zł oraz 100 zł dla emerytów i rencistów dostępne są wciąż w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej.

sponsorzy