Spider Demon Massacre: (HashTak) Witkacy

Adaptacja, reżyseria, muzyka, scenografia

Spider Demon Massacre: (HashTak) Witkacy

Adaptacja, reżyseria, muzyka, scenografia

Ponieważ tzw. ’swobodną twórczością’, to jest tzw. ‘śpiewaniem ptaszka na gałęzi’ nic dla społeczeństwa i narodu zrobić nie mogłem, postanowiłem po szeregu eksperymentów zwierzyć się ogółowi z moich poglądów na narkotyki. Zaznaczyć muszę, tylko, że „dziełko” niniejsze będzie nosić charakter wysoce, a więc niejako pośmiertny. W każdym razie będzie tu podana w sposób przystępny część prawdy o mnie.

Witkacy

 

 

„(HashTak) Witkacy” to autorski projekt Patryka Ołdziejewskiego współtworzony przy wsparciu grupy Spider Demon Massacre, realizowany na podstawie tekstu „Narkotyki” Stanisława Ignacego Witkiewicza, dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców.

 

 

 

Spider Demon Massacre to grupa składająca się z aktorów podejmujących próbę muzykowania i oddziaływania na pokładach emocjonalnych ludzi zdeterminowanych szarzyzną codzienności. Witkacy opisał w swoim dziele psychiczne skutki narkotyków i idących z nimi w parze nałogów, natomiast my pragniemy zgłębić psychikę i dojść do fizyczności oddziaływania wyniszczających substancji. W dzisiejszym świecie, substancje odurzające to ogromny problem i nie możemy przechodzić obok niego obojętnie. Zatem spotkajmy się i razem przeżyjmy coś, co pozwoli nam parę minut dłużej żyć na tej ziemi.

 

Obsada:

Spider Demon Massacre:

Magdalena Dąbrowska (aktorka Białostockiego Teatru Lalek),

Kamila Wróbel-Malec (aktorka Białostockiego Teatru Lalek),

Dawid Malec (aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku),

Patryk Ołdziejewski (aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku).

Realizatorzy:

Adaptacja, reżyseria, muzyka, scenografia

Charakteryzacja

Obsada

  • Magdalena Dąbrowska

  • Kamila Wróbel-Malec

  • Dawid Franciszek Malec

  • Patryk Waldemar Ołdziejewski

Galeria