„Sońka” na zakończenie sezonu artystycznego

„Sońka” na zakończenie sezonu artystycznego

Serdecznie zapraszamy na finał sezonu artystycznego 2014/2015. W piątek oraz sobotę będziecie Państwo mieli okazję obejrzeć „Sońkę” Ignacego Karpowicza.

„Sońka” to jeden z najbardziej wyczekiwanych spektakli w tym sezonie. Swoją premierę miał 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru. Przedstawienie zostało pozytywnie przyjęte zarówno przez widzów, jak i recenzentów. Autorem adaptacji jest sam Ignacy Karpowicz, jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Za reżyserię odpowiada Dyrektor Teatru Dramatycznego – Agnieszka Korytkowska-Mazur.

– Praca nad „Sońką” należała do najciekawszych spotkań na mojej twórczej drodze. To taka praca, do której tęskni się będąc reżyserem i otwartym na świat człowiekiem. Powrót do kolejnych spektakli „SonI” jest świętem dla nas wszystkich – aktorów, realizatorów. Ta twórcza energia jest fantastycznie odbierana przez widzów. Dla takich zdarzeń warto uprawiać ten zawód – mówi reżyserka.

„Sońka” to projekt, który powstał z artystami ze Wschodu. Na scenie obok aktorów Teatru Dramatycznego występują Svietlana Anikiej oraz Aleś Malčanaǔ z Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały w Mińsku na Białorusi, a także Yegor Zabelov – pochodzący
z Mińska kompozytor i akordeonista. W spektaklu grają gościnnie również: Rafał Maćkowiak z Teatr Rozmaitości w Warszawie, Grzegorz Falkowski z Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie oraz Dorota Białkowska z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Katarzyna Siergiej, wcielająca się w rolę młodej Sonii, przyznaje, że przedstawienie jest dla niej wyjątkowe.
– Jest to spektakl stąd. Opowiada „naszą” historię, która wydarzyła się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Białegostoku, a i opisana jest przez autora stąd, Ignacego Karpowicza. I mogła przytrafić się każdemu z nas. To czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową – mówi aktorka.

Sońka to jedna z pierwszych ról Katarzyny Siergiej na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku.
– To praca, w której zetknęłam się ze wspaniałą ekipą realizatorów, których zaangażowanie w projekt odbiło się na fantastycznym, w moim przekonaniu, finalnym efekcie scenicznym. Życzę sobie, a przede wszystkim widzom, jeszcze wielu tak wzruszających i pięknych spektakli – dodaje.

Publiczność będzie miała okazję obejrzeć przedstawienie ostatni raz w tym sezonie w piątek, 26 czerwca o godz. 19.00 oraz w sobotę, 27 czerwca o godz. 17.00. Biletów na „Sońkę” jest już coraz mniej, ale można je jeszcze kupić w kasie teatru (przy ul. Elektrycznej 12) oraz w sprzedaży internetowej na: www.dramatyczny.pl/bilety.