Ruszyły próby do „Trans-Atlantyku”

Ruszyły próby do „Trans-Atlantyku”

W naszym Teatrze ruszyły próby do spektaklu „Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza. Przedstawienie reżyseruje Jacek Jabrzyk.

„Trans-Atlantyk” jest, jak Gombrowicz sam go nazywa, swoistym ‘pamiętnikiem’ autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie, „w obliczu ówczesnej polskiej katastrofy”. Gombrowicz wielokrotnie wypowiadając się na temat tego utworu, podkreślał osobistą perspektywę patrzenia na sprawy w nim opisane. „Trans-Atlantyk” w pierwszym rzędzie traktuje o indywidualności artysty, szerzej – jednostki, uwikłanej w rozmaite społeczne relacje. Jest próbą wyzwolenia się od ‘presji życia zbiorowego’, od wszelkich powinności, jakie zbiorowość jednostce narzuca. Czy to w ogóle możliwe? To główne pytanie „Trans-Atlantyku”.

Za scenariusz oraz reżyserię spektaklu odpowiada Jacek Jabrzyk. To już jego kolejna realizacja w naszym Teatrze. W 2014 roku odbyła się premiera wyreżyserowanego przez Jacka Jabrzyka „Rewizora” Nikolaja Gogola. Scenografię i kostiumy do „Trans-Atlantyku” przygotowuje Bartholomäus Martin Kleppek. Choreografią zajmuje się Mikołaj Mikołajczyk, a muzykę stworzył Jakub Orłowski.

W spektaklu zagrają Justyna Godlewska-Kruczkowska, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Półtorak, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Andrzej Kłak i Miłosz Pietruski.

Premiera „Trans-Atlantyku” odbędzie się 17 grudnia o godz. 18.00 na dużej scenie. Spektakl będzie można zobaczyć także 18 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie: 50 zł – premiera, 40 zł – normalny, 35 zł – ulgowy, 20 zł – szkolny, 20 zł – studencki (zniżka 50% na legitymację do 26 roku życia), 5 zł – bilet dla osób bezrobotnych, dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej (KUP BILET).

31 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na specjalny pokaz sylwestrowy. W ten szczególny wieczór na widzów będą czekały dodatkowe atrakcje i niespodzianki oraz lampka szampana. Bilety na Sylwestra w cenie 120 zł oraz 100 zł dla emerytów i rencistów dostępne są także w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej.

Zapraszamy!

Fot. Emilia Rogalska