„Rozkłady jazdy” na zakończenie sezonu artystycznego

„Rozkłady jazdy” na zakończenie sezonu artystycznego

W najbliższy weekend, w naszym Teatrze odbędą się ostatnie spektakle w ramach kończącego się sezonu artystycznego. Wszystkich Widzów serdecznie zapraszamy na ciepło przyjętą komedię Petra Zelenki „Rozkłady jazdy”, na podstawie sztuki „Chińczycy” Michaela Frayna. Spektakl, którego premiera odbyła się w marcu br,, powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych. Aktorzy naszego Teatru: Justyna Godlewska-Kruczkowska oraz Rafał Olszewski przygotowali go pod okiem reżysera Adama Biernackiego, który jest także autorem scenografii do spektaklu.

„Rozkłady jazdy” to przedstawienie o „teatrze w teatrze”. Oto Aktor i Aktorka, aby ratować spektakl, we dwoje muszą zagrać osiem postaci. Publiczność widzi ich zarówno od strony sceny, jak i kulis. Poznaje ich zawodowo i prywatnie.

Jeśli zastanawialiście się choć raz co aktorzy robią za kulisami, jak udaje im się zapamiętać tyle tekstu, jak nie gubią się w tym gąszczu działań na scenie – musicie zobaczyć „Rozkłady jazdy” Zelenki w Teatrze Dramatycznym. To ostatnia szansa, by obejrzeć ten spektakl przed wakacjami. Jak w dobrym amerykańskim kinie – zanim zdążycie przyzwyczaić się do biegu zdarzeń, już wszystko wygląda inaczej – zachęca Agnieszka Korytkowska-Mazur, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Bohaterami sztuki jest dwójka aktorów, ale spektakl opowiada o podstawowych, życiowych problemach.
– Szekspir napisał, że „życie jest teatrem, aktorami ludzie” – i miał zupełną rację. Bo jeśli przełożyć wszystko, co widzimy na scenie, w „Rozkładach jazdy”, na realia naszej codzienności, zaskoczy nas zbieżność problemów, powtarzalność sytuacji, niezależnie od wykonywanego zawodu, pochodzenia, czy poziomu intelektualnego. To jest sztuka o ludziach z krwi i kości, którzy walczą z codziennością, starając się ubierać ją w zabawną – humorystyczną – profesjonalną – opanowaną formę. A tymczasem wszystko wali się na głowę. Jestem pewien, że każdy, jak i ja, odczyta z tej śmieszno-gorzkiej sztuki coś o samym sobie
– mówi Adam Biernacki, reżyser przedstawienia.

Ostatnia okazja w tym sezonie, aby obejrzeć „Rozkłady jazdy” już w piątek, sobotę oraz niedzielę, o godz. 19.00.

Zapraszamy!

Scena: mała

Autorzy: Petr Zelenka, Michael Frayn

Reżyseria i scenografia: Adam Biernacki

Obsada:
· Justyna Godlewska-Kruczkowska
· Rafał Olszewski

Termin: 21, 22, 23 czerwca, godz. 19.00

Ceny biletów:

bilet normalny – 25 zł*

bilet ulgowy – 20 zł

bilet studencki – 12,50 zł

* przy zakupie minimum trzech biletów normalnych, wszystkie w cenie biletów ulgowych.

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!