„Rozerwane gniazdo” („Раскіданае гняздо”) – Republikański Teatr Dramaturgii Białoruskiej

„Rozerwane gniazdo” („Раскіданае гняздо”) – Republikański Teatr Dramaturgii Białoruskiej

22 oraz 23 kwietnia goście z Republikańskiego Teatru Dramaturgii Białoruskiej z Mińska na Białorusi pokażą dwa spektakle opowiadające powikłaną historię Białorusi znajdującej się w sąsiedztwie innych, wpływających na nią narodów.
Ponad 10 lat na scenie przy pełnej widowni każdego wieczora. Międzynarodowe uznanie. Wiele nagród.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz aktorami, które poprowadzi Tomasz Domagała.
 

„Rozerwane gniazdo” („Раскіданае гняздо”)
Reżyser Alexandr Gartsuev przenosząc sztukę we współczesne realia zadaje pytania czy i jak w ciągu stulecia zmieniła się świadomość Białorusinów. Okazuje się, że marzenia i problemy zwykłych ludzi pozostają niezmienne. Poszukiwanie szczęścia i swojego miejsca na ziemi, marzenia o lepszym życiu, walka o dobra materialne i konflikt pokoleń to tematy, z którymi ludzie zmagają się od stuleci.Reżyser skupia uwagę widzów na typowej białoruskiej rodzinie, która traci cały swój dobytek i zmuszona do opuszczenia domu zamieszkiwanego od pokoleń podejmuje walkę, aby odzyskać utracone dobra. W wyniku złożonej sytuacji każdy członek rodziny wybiera swoją własną drogę…
 

Reżyser – Alexandr Gartsuev

Kompozytor – Dmitry Friga

Scenografia – Igor Anisenko

Choreografia– Olga Skvortsova
 

Obsada: Valentin Solovyev, Ludmila Sidorkevich, Alena Boyarova, Maxim Braginets, Denis Parshin, Alexandr Marchenko, Olga Svortsova, Natalia Holodovich, Ilya Yasinskiy.
 

Premiera:6 kwietnia 2013

Czas trwania: 2 h. 30 min.
 

Bilety:
30 zł – normalny
20 zł – ulgowy