Rodzinny karnawał w teatrze!

Rodzinny karnawał w teatrze!

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Karnawał z Pippi Pończoszanką – Bajkowy świat Astrid Lindgren”, który odbędzie się 13 stycznia 2013 roku. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia rodzinnego, niedzielnego popołudnia. O godz. 12.00 zapraszamy na spektakl „Pippi Pończoszanka” w reżyserii Andrzeja Beya – Zaborskiego, z udziałem aktorów z naszego Teatru.

Pippi to opowieść o niezwykłej dziewczynce, która mieszka bez rodziców, za to z koniem i małpką, śpi z głową pod kołdrą i nogami na poduszce, nie zna tabliczki mnożenia, ale nikogo się nie boi, a dla przyjaciół zrobi wszystko. Pippi z ogromną fantazją i poczuciem humoru bezlitośnie obnaża hipokryzję i banał „poważnego” świata dorosłych. Ukochana przez kolejne pokolenia ruda rebeliantka z nieśmiertelnych kart kultowej powieści Astrid Lindgren, uczy dzieci, a rodzicom przypomina, że warto mówić to, co się myśli, pozostać niezależnym i nie poddawać się w najtrudniejszych sytuacjach.

Po przedstawieniu na wszystkich widzów czekają specjalne atrakcje:  sesja zdjęciowa z aktorami, w której będą mogły wziąć udział wszystkie dzieci, konkursy i zabawy, m.in.: odrysowywanie prawdziwej Pippi Pończoszanki i wspólne malowanie. Wszystkie zabawy poprowadzi znany białostocki konferansjer – Adam Neczyperowicz.

Także 13 stycznia odbędzie się w 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. Tego dnia wolontariusze pojawią się w siedzibie  naszego Teatru, wszyscy chętni widzowie będą więc miel okazję wesprzeć akcję WOŚP.

Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz pomocy potrzebującym!