„Rewizor” na Litwie

„Rewizor” na Litwie

W najbliższy weekend  ponownie będziecie Państwo mieli okazję obejrzeć spektakl „Rewizor” Nikołaja Gogola. 18 listopada przedstawienie zostanie zaprezentowane na Litwie.

Premiera „Rewizora” Nikołaja Gogola odbyła się 10 maja. Reżyserem spektaklu jest Jacek Jabrzyk, a autorem choreografii – znany i ceniony Mikołaj Mikołajczyk. Obok aktorów Teatru Dramatycznego na scenie pojawią się gościnnie: Jan Jurkowski, Tomasz Robak oraz Krzysztof Wieszczek – aktor znany telewidzom z takich seriali jak „Szpilki na Giewoncie”, „Majka” czy „Na Wspólnej”.

Pomysł na spektakl zrodził się w efekcie rozmów Jacka Jabrzyka ze scenografem Bartholomaüsem Martinem Kleppek. Postanowili oni opowiedzieć o współczesnej Polsce za pomocą gogolowskiej historii. Tytułowy Rewizor na scenie się nie pojawia. Prawdziwym bohaterem komedii Gogola jest strach: przed utratą, kompromitacją, przed obcym. Rewizor stawia pytania o źródła naszego lęku. Twórcy spektaklu próbują odpowiedzieć w nim na pytanie: czego dziś boją się Polacy? Jakiego Rewizora stworzą sobie tym razem?

Przedstawienie można obejrzeć 15 listopada o godz. 20.00 oraz 16 listopada o godz. 17.00. Bilety w cenie: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 18 zł (szkolny), 17,50 zł (studencki) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

18 listopada „Rewizor” zostanie zaprezentowany w Teatrze Miejskim w Alytusie na Litwie. Teatr Dramatyczny otrzymał zaproszenie do udziału w Litewskim  Profesjonalnym  Festiwalu Teatralnym  „Niech żyje komedia”. Festiwal rozpoczął się 7 listopada i potrwa do 22 listopada. Organizowany jest w Alytusie po raz trzeci. Stał się już tradycją i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem kulturalnym w stolicy Dzukii. Obok białostockiego „Rewizora” widzowie będą mogli obejrzeć spektakle innych teatrów z Litwy oraz Białorusi.

Więcej informacji o festiwalu – kliknij!