Rekrutacja uzupełniająca na warsztaty teatralne

Rekrutacja uzupełniająca na warsztaty teatralne

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na odpłatne warsztaty teatralne w nowym sezonie artystycznym. Właśnie ruszyła rekrutacja uzupełniająca.

–  Rozpoczynamy czternasty sezon warsztatów. Podczas zajęć, uczestnicy pod czujnym okiem naszych aktorów-instruktorów pracować będą między innymi nad świadomością ciała, dykcją, interpretacją tekstu, dialogiem i ruchem scenicznym. Program warsztatów jest dostosowany do wieku i umiejętności oraz potrzeb uczestników. Warsztaty ściśle związane są z rokiem szkolnym. Trwają od października do czerwca. Zajęcia odbywają się w sprofilowanych wiekowo grupach. Każda z ośmiu grup spotyka się raz w tygodniu na dwie godziny zegarowe. Podsumowaniem i zakończeniem warsztatów są pokazy finałowe na teatralnych scenach – mówi Emilia Rogalska, odpowiedzialna za edukację teatralną.

 

Zajęcia w poszczególnych grupach wiekowych poprowadzą: Monika Zaborska, Ewa Palińska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Bernard Bania, Piotr Szekowski oraz Agnieszka Możejko-Szekowska.

 

– Praca w grupie 19+B jest dużą przyjemnością, cennym doświadczeniem i ogromnym wyzwaniem, nie tylko dla mnie jako aktorki, ale i człowieka, który świadomie i odpowiedzialnie obejmuje opiekę artystyczną nad dwudziestoosobową grupą dorosłych. Na co dzień uczestnicy warsztatów wykonują różne zawody, mają różne doświadczenia życiowe, są na różnych etapach życia, a spotykając się raz w tygodniu w Teatrze, nawiązujemy więź emocjonalną – łączą nas ważne sprawy. W pracy dbam o to, aby każdy uczestnik miał poczucie, że chce tu być, nie z poczucia obowiązku, tylko w zgodzie z tym, co czuje, czego pragnie i kim jest. To bardzo ważne, a wcale nie takie oczywiste. Teatr to pasja, lubi szczerość i prawdę. Zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej edycji warsztatów teatralnych. Czekam na wszystkich uczestników z ogromną ciekawością – zachęca Agnieszka Możejko-Szekowska.

 

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz: https://forms.gle/AF1gNpoixT7mdDS39