Rekrutacja uzupełniająca na warsztaty teatralne w sezonie 2023/2024

Rekrutacja uzupełniająca na warsztaty teatralne w sezonie 2023/2024

Rozpoczęła się rekrutacja na warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sezonie 2023/2024.

 

Od siedemnastu lat realizujemy projekt jakim są warsztaty teatralne. Program zajęć dostosowany jest do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb uczestników. Zajęcia odbywają się w siedmiu grupach sprofilowanych wiekowo: 10+ (1 grupa), 13+ (2 grupy), 16+ (2 grupy), 19+ (2 grupy) i są prowadzone przez aktorów-instruktorów. Grupy liczą od 18 do 22 osób.

 

Zajęcia przeznaczone są niemalże dla każdego. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wzięcia udziału w warsztatach. Uczestnicy będą mieli szansę popracować nad dykcją, oddechem i interpretacją tekstu, poćwiczyć swoją koncentrację, pamięć oraz wyobraźnię, a także dowiedzieć się, jak świadomie używać głosu i swobodnie poruszać się po scenie.

 

– Od wielu lat mam niewątpliwą przyjemność opiekować się artystycznie najstarszą grupą warsztatową 19+B. Ze względu na obecny remont w Teatrze Dramatycznym, nasze cotygodniowe zajęcia i pokazy finałowe odbędą się w gościnnych przestrzeniach Białegostoku. Nasze warsztaty to szansa na powrót do marzeń, niezapomniane emocje – możliwe tylko w teatrze, cenne refleksje, poczucie spełnienia i satysfakcji, oderwanie od dnia codziennego, szansa na zatrzymanie i skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Zachęcam i zapraszam na kolejny sezon w naszym Teatrze! – mówi Agnieszka Możejko-Szekowska, aktorka Teatru Dramatycznego.

 

Warsztaty trwają od października do czerwca roku następnego (rok warsztatowy powiązany jest z trybem szkolnym i sezonem artystycznym). Rok warsztatowy podzielony jest na trzy kwartały. Odpłatność za warsztaty wynosi 480 zł za każdy kwartał (październik – grudzień, styczeń – marzec, kwiecień – czerwiec). Zakończeniem warsztatów będzie pokaz finałowy. Z tego względu, że w siedzibie Teatru trwa remont, zajęcia odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Kultury oraz w VI Liceum Ogólnokształcącym.

 

Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową, na której został umieszczony formularz rekrutacyjny: https://forms.gle/tRiJEDcr5eSNBrDg9 Należy go poprawnie wypełnić i przesłać. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowe informacje na temat warsztatów: https://dramatyczny.pl/projekty/warsztaty-teatralne/